wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-01-02| GNSS, Sprzęt

5 lat śledzenia na jednej baterii

Oferta firmy Rikaline wzbogaciła się o GPS Guardian Spy 2 – odbiornik satelitarny do monitorowania położenia obiektów w czasie rzeczywistym.


5 lat śledzenia na jednej baterii

Urządzenie zaprojektowano z myślą o pracy w trudnych warunkach. Zamknięty w aluminiowej obudowie lokalizator jest zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wyróżnia się klasą odporności IP67, co oznacza, że jest pyłoszczelny i nawet czasowe zanurzenie w wodzie nie wpłynie na jego funkcjonowanie. Można zatem stosować go do ochrony łodzi oraz innych obiektów narażonych na wpływ wilgoci. W dodatku działa w szerokim przedziale temperatur: od -20° do 70° C.

Producent wyposażył odbiornik w 3 tryby działania baterii. Główną różnicę stanowi częstotliwość przesyłania informacji. Raporty mogą być wysyłane nawet co 12 sekund, dzięki czemu każdy ruch zostanie zarejestrowany. Będąc w trybie uśpienia, lokalizator w zależności od ustawień uaktywnia się poprzez: timer, alarm lub w momencie zmiany położenia. W maksymalnie oszczędnym trybie GPS Spy 2 może pracować nawet przez 5 lat, wysyłając w tym czasie 736 raportów o lokalizacji.

Zaletą lokalizatora jest łatwy montaż. Do obudowy przymocowane są magnesy, które umożliwiają szybkie przyczepienie urządzenia do dowolnego metalowego obiektu. GPS Guardian Spy 2 komunikuje się drogą komórkową, tak więc jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając lokalizację, to dobra łączność z sygnałami GPS i GSM. Chcąc rozpocząć korzystanie z urządzenia, wystarczy je włączyć. Obsługuje się je za pomocą dowolnego telefonu komórkowego, wysyłając wiadomość tekstową na numer przypisany do odbiornika. Informacje dotyczące położenia pojazdu można sprawdzić, logując się na platformę gpsguardian.pl lub wysyłając odpowiednią komendę, by otrzymać je bezpośrednio na telefon komórkowy.

Źródło: Rikaline


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS