Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-28| Geodezja, Instytucje, Imprezy

O czym będzie na konferencji ODGiK?

Na XIV konferencji poświęconej ośrodkom dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, która odbędzie pod hasłem „Geodezja a cyfryzacja państwa” (Elbląg 26-27 kwietnia) zostaną poruszone palące problemy środowiska geodezyjnego.


O czym będzie na konferencji ODGiK?
Istotnym momentem będzie wystąpienie głównego geodety kraju. Można się spodziewać przedstawienia zamierzeń GUGiK-u nie tylko na nadchodzący rok, ale i kolejną kadencję. Sytuację w branży zmieniło powołanie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, któremu teraz podlega GUGiK. Ponadto kluczowymi kwestiami będą:
• zmiany legislacyjne przeprowadzone w minionej kadencji rządu. Od 2011 roku ODGiK-i funkcjonują bez wsparcia FGZGiK, co szczególnie dotkliwie odczuli geodeci powiatowi. Co w zamian?
• projekty prowadzone przez głównego geodetę kraju: Geoportal 2, TERYT2, GBOT, ISOK, ZSIN. Czy te przedsięwzięcia są zgodne z naszymi, geodezyjno-kartograficznymi wyobrażeniami? Czy użytkownicy będą z nich powszechnie korzystać?

W czasie konferencji planowana jest także prezentacja ciekawych projektów realizowanych na szczeblu wojewódzkim i powiatowym oraz najnowszych technologii stosowanych w produkcji geodezyjno-kartograficznej.

Organizatorami są: prezydent Elbląga, SGP i OPEGIEKA Elbląg. Patronat honorowy nad konferencją objął główny geodeta kraju, a patronat medialny – redakcja GEODETY i Geoforum.pl. Koszt 1199 zł (netto) przy wpłacie do 29 lutego i 1399 zł po tym terminie. Rejestracja

Źródło: OPEGIEKA Elbląg


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS