Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-27| Mapy, Edukacja

Brytyjsko-polskie plany na MapyWIG.org

Na stronie Archiwum Map Wojskowego Instytutu Geograficznego 1919-39 udostępniono kolejne arkusze dawnych opracowań kartograficznych. Wkrótce kolekcja ma się jeszcze bardziej rozrosnąć.


Brytyjsko-polskie plany na MapyWIG.org <br />
fot. fragment dawnej mapy Katowic
fot. fragment dawnej mapy Katowic
Wśród zeskanowanych i prezentowanych w serwisie nowych map można znaleźć:
• ponad 80 map WIG w skali 1:100 tys., obejmujące szczególnie tereny Pomorza i Śląska;
• komplet 18 arkuszy mapy „górniczej” w skali 1:10 tys. (Zagłębie Dąbrowskie) opracowanej przez Ministerstwo Robót Publicznych i Ministerstwo Przemysłu i Handlu przy współudziale WIG;
• kilka map WIG w skali 1:300 tys., w tym jedno wydanie konspiracyjne;
• kilkanaście arkuszy map niemieckich typu Grossblatt w skali 1:100 tys., niektóre w interesujących wariantach i wydaniach;
• komplet brytyjsko-polskich planów miast polskich z lat 1943/44 oraz kilka innych planów;
• ponad 40 arkuszy mapy Karte des westlichen Russlands z pogranicza zaborów pruskiego i rosyjskiego.

Administratorzy serwisu MapyWIG już zapowiadają kolejne duże uaktualnienia na styczeń. Oprócz map zostaną też udostępnione „Wiadomości Służby Geograficznej”, najpierw rocznik 1938. Jest to kwartalnik wydany w latach 1927-39 przez Wojskowy Instytut Geograficzny oraz Sekcję Geograficzną Towarzystwa Wiedzy Wojskowej.

Źródło: MapyWIG, BS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS