Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-20| Prawo

Śląski WINGiK wyjaśnia rozporządzenie o standardach

Na stronie wojewódzkiego inspektora nadzoru geodezyjnego ukazało się wyjaśnienie dotyczące przepisów przejściowych rozporządzenia w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do PZGiK.


Śląski WINGiK wyjaśnia rozporządzenie o standardach

Akt ten wejdzie w życie 22 grudnia. Śląski WINGIK zwraca jednak uwagę, że zgodnie z § 83 ww. rozporządzenia wykazy współrzędnych punktów wyznaczających wszystkie obiekty przestrzenne objęte opracowaniem mogą być przekazywane do PZGiK w postaci plików tekstowych w formacie ASCII w okresie 24 miesięcy od wejścia w życie rozporządzenia (tj. do 22 grudnia 2013 r.).

Natomiast zgodnie z § 86 do prac geodezyjnych i kartograficznych zgłoszonych przed 22 grudnia 2011 r. i niezakończonych, których przedmiotem są geodezyjne pomiary sytuacyjne i wysokościowe, stosuje się przepisy dotychczasowe, jednak nie dłużej niż w okresie 3 miesięcy od dnia wejścia w życie rozporządzenia (tj. do 22 marca 2012 r.).

Należy podkreślić – jak pisze WINGiK – że rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z 24 marca 1999 r. w sprawie standardów technicznych dotyczących geodezji, kartografii oraz krajowego systemu informacji o terenie (DzU 99.30.297) zachowuje moc do dnia wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 19 ust. 1 pkt 6 i 7, art. 40 ust. 8 oraz art. 47b ust. 5 ustawy z 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (DzU 10.193.1287 z poź. zm.), w zakresie niesprzecznym z nowym rozporządzeniem, nie dłużej jednak niż do 8 czerwca 2012 r. Powyższe przepisy wykonawcze do dziś nie weszły jednak w życie i nie zostały także ogłoszone.

Źródło: Śląski WINGiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS