wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-16| GNSS

Polska geodezja satelitarna łączy siły

W Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk 14 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie Komisji Geodezji Satelitarnej Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.


Polska geodezja satelitarna łączy siły

Chęć pracy w tej instytucji wyraziło 38 naukowców zajmujących się geodezją satelitarną i kosmiczną, reprezentujących 12 wiodących polskich jednostek naukowo-badawczych. Na przewodniczącego Komisji został już wcześniej wybrany dr hab. Stanisław Schillak (Centrum Badań Kosmicznych PAN). W trakcie spotkania na wiceprzewodniczącego wytypowano dr. hab. Mariusza Figurskiego (Centrum Geomatyki Stosowanej WAT), a na sekretarza – dr. Janusza Bogusza (CGS WAT).

Cele Komisji to: wspieranie aktywności naukowo-badawczej, koordynowanie współpracy naukowej i organizacyjnej ośrodków krajowych związanych z geodezją satelitarną, reprezentowanie wspólnych działań ośrodków krajowych ukierunkowanych na rozwój badań, integracja środowiska naukowego, promocja realizowanych badań i popularyzacja geodezji satelitarnej, wprowadzanie nowych technologii i metod pomiarowych, przygotowywanie ekspertyz, a także organizacja zebrań i seminariów oraz krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych.

Strona internetowa Komisji Geodezji Satelitarnej zostanie wkrótce uruchomiona na serwerze CGS WAT.

Źródło: CGS WAT


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS