wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-13| GNSS, Sprzęt

Strażacy przetestowali odbiornik TwoNav

W ramach szkoleń członkowie Grupy Ratownictwa Specjalnego S12 w OSP Ursus przeprowadzili testy nawigacji TwoNav Aventura udostępnionej przez firmę Rikaline.


Strażacy przetestowali odbiornik TwoNav <br />
fot. GRS S12 OSP Ursus
fot. GRS S12 OSP Ursus

Ratownicy wysokościowi oraz specjaliści z dziedziny bezpieczeństwa z GRS S12 OSP Ursus testowali już różne nawigacje. W ostatnim czasie zdecydowali się sprawdzić model TwoNav Aventura. Urządzenie oceniali m.in. podczas szkolenia przewodników psów poszukiwawczych, ćwiczeń w Tatrach i na terenach zakładów pofabrycznych czy w trakcie warsztatów ratownictwa specjalistycznego w ruinach dawnego kurortu wypoczynkowego w Kozubniku.

– Aventura sprawdziła się w teście ze względu na funkcjonalność oraz konstrukcję – mówi Grzegorz Dokurno z GRS S12 OSP Ursus. – Urządzenie jest odporne na wstrząsy i wodę. Ma duży wyświetlacz dotykowy, z którego ze względu na dodatkowe przyciski można korzystać nawet w rękawicach ochronnych. Jego zaletą jest również łatwość obsługi i instalacji nowych map – dodaje.

Urządzenie TwoNav wyposażono w kompas elektroniczny oraz wysokościomierz barometryczny. Przystosowano je do obsługi map różnych formatów. Brakujące plany można wgrywać, a łatwa w obsłudze opcja przeglądania map i wpisywania współrzędnych geograficznych pozwala szybko odnaleźć konkretny punkt czy trasę.

Źródło: Szymon Janiak (InPlusPR)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS