Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-13| GNSS

Galileo w eterze

Wczoraj (12 grudnia) jeden z dwóch wystrzelonych pod koniec października br. satelitów Galileo rozpoczął emisję sygnału nawigacyjnego.


Galileo w eterze <br />
fot. Javad GNSS
fot. Javad GNSS

Aparat o numerze kodu pseudolosowego (PRN) 11 nadaje na razie na paśmie E1, z którego będzie korzystać usługa otwarta Galileo (open service). Przy tej okazji firma Javad GNSS opublikowała komunikat prasowy, w którym poinformowała, że sygnał ten mogą już śledzić użytkownicy sprzętu satelitarnego tej marki.

Wystrzelone 21 października br. satelity Galileo są pierwszymi operacyjnymi aparatami europejskiego systemu nawigacji. Kolejne dwa mają zostać wyniesione na orbitę w połowie 2012 roku. Do 2014 r. ma zostać osiągnięta częściowa operacyjność systemu, a do 2020 – pełna.

Źródło: Inside GNSS, Javad GNSS, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS