Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-07| GIS, Mapy, Firma

Modeluj dla Google'a po raz drugi

Amerykańska korporacja Google ogłasza drugą edycję konkursu „Twoje miasto w 3D” na jak najlepsze wymodelowanie swojego miasta w trzech wymiarach za pomocą aplikacji SketchUp.


Modeluj dla Google'a po raz drugi
Do konkursu można przystąpić samodzielnie lub w zespole. Uczestnicy mogą opracować dowolną liczbę obiektów – ważne jest jednak, aby reprezentowały one miasto, jego charakter i historię. Prace należy nadsyłać do końca lutego 2012 roku. Pięciu finalistów zostanie wyłonionych w połowie marca, a laureata poznamy 15 maja.

Kryteriami oceny będą:
• Dokładność: skala, lokalizacja i układ modeli muszą być jak najbardziej zbliżone do rzeczywistych.
• Nakładanie tekstur: modele należy pokryć zdjęciami istniejących budynków. Można użyć oprogramowania do edytowania zdjęć, aby utworzyć tekstury pozbawione drzew, samochodów, ludzi i innych obiektów zasłaniających widok.
• Wydajność: model miasta powinien być prosty, co zapewni jego szybkie wczytywanie w Google Earth.
• Szczegóły: należy uwydatnić te elementy, które przesądzają o niepowtarzalnej atmosferze miasta.
• Metadane: należy dołączyć dużo informacji tekstowych na temat przesyłanych budynków.
• Skala przedsięwzięcia: jakość jest ważniejsza niż ilość, jednak warto wymodelować jak najwięcej obiektów, tak aby osoby oglądające je przez internet mogły poczuć się, jak w prawdziwym mieście.
• Styl: celem jest uzyskanie efektownego połączenia pięknych tekstur, brył lekkich w formie oraz szczegółowych metadanych.

Nagrodami będą
• 25 tys. dol. dla władz oświatowych zwycięskiego miasta lub dla pojedynczej szkoły;
• wizytę zespołu Google'a wraz z przyjęciem na cześć zwycięzców;
• profil wideo zwycięskiego zespołu i miasta polecany w YouTube;
• wirtualną wycieczkę po zwycięskim mieście, która zostanie dodana do witryny Google Earth;
• międzynarodowy rozgłos w postach na blogach, tweetach i innych mediach, a także dodatkowe informacje promocyjne w witrynach Google.

Szczegóły

Źródło: Google Polska


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS