wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-06| Geodezja, Sprzęt, Software

Software i dobra cena

W najnowszym dodatku do grudniowego wydania miesięcznika GEODETA prezentujemy m.in. doroczny przegląd tachimetrów elektronicznych.


Software i dobra cena

Choć na polskim rynku przybywa marek i modeli tachimetrów, to osiągi ich hardware’u nie zaskakują już tak, jak jeszcze kilka lat temu. W walce o klienta producenci coraz częściej stawiają za to na oprogramowanie polowe oraz niską cenę.

W tegorocznym zestawieniu znów padł rekord. O ile w zeszłym roku opisaliśmy 49 serii tachimetrów 13 marek,
to w tym roku naliczyliśmy już 52 serie 15 marek. Z roku na rok maleje za to liczba nowości. Dwa lata temu było ich 20, w zeszłym roku – 17, a w tym – 16. Choć to i tak sporo, tendencja ta pokazuje, że rynek tachimetrów jest już mocno nasycony. Kolejnym producentom coraz trudniej będzie więc na niego wejść, a tym, którym już się to udało – zaproponować coś konkurencyjnego. W tym roku wśród premier uzbierało się po kilka kopii zachodnich producentów, urządzeń z najwyższej półki oraz ciekawostek...

Ponadto w dodatku m.in. „Metro pod kontrolą” – przyglądamy się się najnowocześniejszemu i najbardziej złożonemu w kraju systemowi monitoringu geodezyjnego wzdłuż budowy drugiej nitki warszawskiego metra. Jego istotną częścią są tachimetry.

Redakcja


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS