wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-10-19| Geodezja, Prawo, Ludzie, Instytucje

Baza danych geodetów uprawnionych


Na stronie internetowej Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii umieszczono zaktualizowaną bazę danych geodetów uprawnionych.

Znając numer świadectwa, można sprawdzić, jakie uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii posiada dana osoba. W bazie użyto oznaczeń, w których dwie cyfry wskazują rok wydania przepisu, na podstawie którego osoba zainteresowana uzyskała lub rozszerzała uprawnienia. Trzecia cyfra wskazuje zakres uprawnień posiadanych.
Uprawnienia uzyskane na podstawie rozporządzenia ministra administracji i gospodarki przestrzennej z 16 stycznia 1984 r. w sprawie świadczenia usług geodezyjnych i kartograficznych przez jednostki gospodarki nieuspołecznionej:

841 – pomiary sytuacyjno-wysokościowe i opracowanie ich wyników, 842 - rozgraniczenia i podziały nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych, 843 – geodezyjne pomiary realizacyjne i inwentaryzacyjne, 844 – geodezyjna obsługa inwestycji, 845 – geodezyjne urządzania rolne i leśne, 846 – szacowanie nieruchomości gruntowych, 847 – fotogrametria naziemna.

Uprawnienia uzyskane na podstawie ustawy z 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne:

891 – geodezyjne pomiary sytuacyjno-wysokościowe realizacyjne i inwentaryzacyjne, 892 –rozgraniczanie, podziały i szacownie nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych, 893 – geodezyjne pomiary podstawowe, 894 – geodezyjna obsługa inwestycji, 895 – geodezyjne urządzanie terenów rolnych i leśnych, 896 – redakcja map, 897 – fotogrametria i teledetekcja.

Uprawnienia uzyskane po wydzieleniu uprawnień zawodowych w zakresie szacowania nieruchomości:

912 – rozgraniczanie i podziały nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych.

Z nowej bazy dowiedzieć się można, że najwięcej osób posiada uprawnienia oznaczone 891, a najmniej uprawnień wydano z zakresu 847. Nadal nie udostępnia się jednak ani nazwisk geodetów, ani ich adresów. Szkoda, bo dane takie dla rzeczoznawców majątkowych już dawno temu udostępnione zostały na stronie internetowej Ministerstwa Budownictwa.

Paulina Jakubicka


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS