wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-18| Geodezja, Ludzie

Który minister zajmie się geodezją?

Wczoraj (17 listopada) premier Donald Tusk przedstawił nowy skład rządu i poinformował o podziale MSWiA na dwa resorty – administracji i cyfryzacji oraz spraw wewnętrznych. Który z nich zajmie się geodezją?


Który minister zajmie się geodezją? <br />
fot. KPRM
fot. KPRM
Zgodnie z Prawem geodezyjnym i kartograficznym „nadzór nad Głównym Geodetą Kraju sprawuje minister właściwy do spraw administracji publicznej” (art. 6.2), a więc w nowej kadencji będzie to Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji. Fakt ten potwierdza także rozporządzenie prezesa Rady Ministrów z 18 listopada br.

Jak na wczorajszej konferencji zapowiedział Donald Tusk, pierwszym zadaniem Michała Boniego będzie przegląd planowanych wydatków i inwestycji z dziedziny administracji i cyfryzacji. Ma to radykalne przyspieszyć i zracjonalizować wydatki publiczne, jeśli chodzi o inwestycje w obszarze administracji publicznej. Premier powiedział również, iż ma mocne przekonanie, że nie wszystkie z tych planów mają uzasadnienie, nie wszystkie przyniosłyby rzeczywiście korzyści w stosunku do obywatela, a mogłyby być bardzo kosztowne.

Michał Boni (ur. W 1954 r. w Poznaniu) w 1977 r. ukończył studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, a w 1986 r. obronił pracę doktorską z socjologii kultury. W okresie PRL współpracował z opozycją demokratyczną. W 1990 r. sprawował urząd podsekretarza stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Socjalnej w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. W 1991 r. pełnił funkcję ministra pracy i polityki socjalnej w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego. W wyborach parlamentarnych w 1991 r. uzyskał mandat posła na Sejm I kadencji z ramienia Kongresu Liberalno-Demokratycznego. W rządzie Hanny Suchockiej ponownie pełnił funkcję wiceministra pracy i polityki socjalnej (1992-93 r.). W rządzie Jerzego Buzka w latach 1997-2001 był szefem gabinetu politycznego ministra pracy i polityki socjalnej Longina Komołowskiego.

W 2007 r. miał być powołany na stanowisko ministra pracy, ale wydał wówczas publiczne oświadczenie, podając, iż w 1985 r. funkcjonariusze SB za pomocą szantażu wymogli na nim podpisanie deklaracji współpracy. Od 9 stycznia 2008 r. do 15 stycznia 2009 r. był sekretarzem stanu w KPRM, 18 stycznia 2008 r. został szefem Zespołu Doradców Strategicznych premiera Donalda Tuska. 15 stycznia 2009 r. powołano go na urzędy ministra-członka Rady Ministrów i przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Źródło: PAP, Wikipedia, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
... skoro funkcjonariusze SB za pomocą szantażu wymogli na nim podpisanie kwitów to miękki jest z niego bolek... szkoda, że tak wysoko zaszedł
odpowiedz zgłoś
Prawo Wystarczy art 6.2 ustawy PGK. Niepotrzebne są twittery, facebooki czy inne oficjalne ogłoszenia żeby to wiedzieć. Przypominam, że ten artykuł mówi o NADZORZE, więc w obecnej sytuacji jakiejś szczególnej radości z tego powodu na miejscu GUGiK bym nie uzewnętrzniał.
odpowiedz zgłoś
WAŻNE Szanowny "potrójny wykrzykniku", a wystarczy strona Urzędu ? http://www.gugik.gov.pl/informacje/aktualnosci/web /2011/gugik-w-grupie-ministerstwa-administracji-i- cyfryzacji
odpowiedz zgłoś
A od czego jest BIP ? to skandal, żeby Urząd _ Administracja Rządowa - ważne informacje zamieszczać w portalu społecznościowym a nie na BIP !!!
odpowiedz zgłoś
WAŻNE Geodezją zajmie się Minister Administracji i Cyfryzacji - polecam twittera GUGiK - http://twitter.com/#!/GUGiKgovpl
odpowiedz zgłoś
kasa kasa kasa będzie nowe oprogramowanie z compasu i comarchu - bokiem sie przeciśnie :D - nie ważna jakość, ważne układy znajomości . a propos konwersji danych - gdyby ktoś pomyślał i wydał rozporządzenie o bazach danych - podobnie jak swde (tylko troszke lepijej dopracowane) takie które by jasno określało w jakiej szufladce jakie dane powinny sie znajdować to nikt by kasiory nie rzeźbił na konwersjach bo starndard bazy był by jasny i czytelny dla każdego ! pozdro !
odpowiedz zgłoś
Nie mamy szczęścia do GGK... niestety takie są realia. Jolanta Orlińska na początku chciała wprowadzić przekazywanie za darmo do PZGiK zamiast opracowań, informacji, Zasób pod jednym nadzorem itd. Skończyło się jak zawsze... Ostatni doszło do podpisania lizi-#$%!!skiego porozumienia pomiędzy GGK a tzw. środowiskiem geodezyjnym. W międzyczasie wyszły na jaw, sprawa druków świadectw uprawnień podpisanych w ciemno przez GGK, i innych machlojek jak np. z opłatami za egzamin... I ktoś tu pisze, że to nie tylko wina GGK... ja powiem jedno, jeśli na stanowisku GGK będzie polityk a nie Geodeta z Uprawnieniami, to nie ma co liczyć na zmiany... Pozdrawiam
odpowiedz zgłoś
tak tak "Wyjątek to miasta na prawach powiatu-tam są znacznie wieksze pieniądze i możliwości." - i zapewne dlatego tam siedzą Ci kapitaliści co żerują i biorą dużą kasę:) stawianie ich za wzór jest nie na miejscu w kontekście tej dyskusji.
odpowiedz zgłoś
Cyfryzacja To nie tylko wina GGK ,że mamy taki stan w oprogramowaniach-ale również Inspektorów Wojewódzkich i Geodetów Marszałkowskich,którzy w znakomitej większości nie chcą być liderami przemian i porządku na terytoriach im powierzonych.Geodeci powiatowi są w tej materii bez zaplecza i oczekują pomocy z góry ale nie mogą się jej doczekać.Wyjątek to miasta na prawach powiatu-tam są znacznie wieksze pieniądze i możliwości.
odpowiedz zgłoś
Coś jest jednak na rzeczy Przywołałano tu przkład CEPiKu to jest ewidencji pojazdów i kierowców .Jeden program dla całego kraju sfinansowany przez ministerstwo prosty jednolity i niezawodny ;węzły o łaczach satelitarnych i inne zabezpieczenia .czyli można ????? można ,ale nasi kolejni GGK unikali tematu jak ognia aż boję sie mysleć dlaczego a teraz jest jak jest.Moze jednak min.Boni wstrząśnie tym układem ,przecież gminny ksiegowy potrafi policzyc korzysci.
odpowiedz zgłoś
Prawda jest taka: żaden minister nie zajmie się geodezją. Wszystko utknie na kolejne lata
odpowiedz zgłoś
@optymista pewnie są i tacy, ale są i uczciwi przedsiębiorcy, którym oprócz kasy zależy jeszcze na efektach. Widocznie ich nie spotkałeś kolego na swojej drodze, a spotykasz jedynie tych cwaniaków co żerują na Twojej naiwności. Takich co Ci obiecają złote góry, a Ty biedny niedouczony, naiwny przyjmujesz to za dobrą monetę.
odpowiedz zgłoś
do miśka Trafiony zatopiony!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz zgłoś
Expose Właśnie Premier Tusk zapowiedział zmniejszenie liczby zawodów regulowanych o połowę. Że co, geodeci też? Na ten przykład uprawnienia 6 i 7?
odpowiedz zgłoś
do optymisty - zapewne urzędnika słaba prowokacja. cwaniacy dostawcy oprogramowania właśnie żerują i nie mają czasu siedzieć na forum, w przeciwieństwie do optymisty urzędnika:)
odpowiedz zgłoś
nadzieja moze wreszcie bedzie miał odwage wprowadzić jednolity program do prowadzenie EGiB wzorem np CEPiK i pogonić cwaniaków dostawców oprogramowania odzielnie dla kazdego miasta i powiatu żerujacych na ustawicznych asystach,wprowadzaniu kolejnych wersji, konwersjach itp
odpowiedz zgłoś
16 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS