wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-17| Geodezja, Sprzęt, Firma

Optymistycznie u producentów sprzętu

Notowani na giełdzie producenci sprzętu pomiarowego dla geodezji są zapewne zadowoleni ze swoich wyników finansowych za III kwartał br.


Optymistycznie u producentów sprzętu

Usatysfakcjonowana z pewnością jest szwedzka grupa Hexagon, do której należą m.in.: ERDAS, Intergraph, Leica Geosystems czy GeoMax. W analizowanym okresie jej przychody wzrosły o 13% (w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku) do 521 mln euro, a zyski – o 45% do 67 mln euro. Tak jak w poprzednich kwartałach, większość przychodów (179 mln euro) wygenerował segment Geosystems.

Świetne wyniki ma także amerykański Trimble. W III kwartale br. jego przychody wzrosły o 1/3 do 417 mln dolarów, a zyski – o 2% do 32 mln dolarów. Po raz pierwszy od kilku kwartałów wartość sprzedaży zwiększyła się we wszystkich czterech segmentach jednocześnie – Inżynieria i budownictwo (o 27% do 241 mln dol.), Rozwiązania polowe (o 35% do 91 mln dol.), Rozwiązania mobilne (o 54% do 58 mln dol.) oraz Zaawansowane urządzenia (o 15% do 27 mln dol).

W III kwartale nieznacznie pogorszyły się natomiast wyniki japońskiego Topcona. W segmencie Positioning przychody spadły o 0,1 mld jenów (1,3 mln dol.) do 13,8 mld (179 mln dol.), a zyski – z 1,0 do 0,6 mld jenów (7,8 mln dol.). Na tle sumarycznych wyników tej firmy liczby te prezentują się i tak dobrze. W III kwartale Topcon znów zanotował bowiem stratę w wysokości 1,9 mld jenów (24,7 mln dol.).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS