wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-17| GIS, Edukacja, Imprezy

Święto GIS-u na Politechnice Świętokrzyskiej

GIS Day został zorganizowany w Kielcach już po raz drugi (16 listopada). Tym razem w aulii Politechniki Świętokrzyskiej, największej państwowej uczelni technicznej w regionie, w której w tym roku akademickim uruchomiony został nowy kierunek studiów – geodezja i kartografia.


Święto GIS-u na Politechnice Świętokrzyskiej

Jak podkreślił rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. Stanisław Adamczak, to kolejna inicjatywa realizowana przez uczelnię, która pokazuje, że Politechnika włącza się aktywnie we wszystkie procesy związane z popularyzacją nauki. Z kolei dr Jerzy Piotrowski, dziekan Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, przybliżył ideę tego corocznego spotkania, którego celem jest propagowanie systemów informacji geograficznej nie tylko wśród osób ściśle związanych z geodezją i kartografią, ale też studentów i uczniów. O rozpoczęciu prac nad budową systemu informacji przestrzennej w województwie mówił Andrzej Sztokfisz, dyrektor Biura Społeczeństwa Informacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. – Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w rozbudowę tego systemu, a warto zaznaczyć, że jesteśmy jedynym województwem w Polsce, w którym przystąpiły do niego wszystkie powiaty – zaznaczył Sztokfisz.

Oprócz wykładów na temat wykorzystania systemu GIS w działaniach administracyjno-społecznych i gospodarczych organizatorzy przygotowali także warsztaty komputerowe, a dla prawdziwych pasjonatów grupa harcerzy „Czarny Szczep” poprowadziła zabawę terenową w poszukiwanie skarbu.

Wydarzenie odbyło się patronatem rektora Politechniki Świętokrzyskiej, marszałka województwa świętokrzyskiego oraz prezydenta Kielc.

Film o Dniu GIS w Kielcach nakręciła też ITV Kielce

Źródło: Politechnika Świętokrzyska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS