wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-15| Geodezja, Prawo, Instytucje

Minister podpisał dwa rozporządzenia

Jak na Twitterze informuje Główny Urząd Geodezji i Kartografii, w ostatnich dniach minister spraw wewnętrznych i administracji podpisał dwa akty wykonawcze do ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne.


Minister podpisał dwa rozporządzenia

3 listopada podpisane zostało rozporządzenie w sprawie baz danych zobrazowań lotniczych, satelitarnych, ortofotomapy i numerycznego modelu terenu, a 9 listopada – w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych.

Czekamy zatem na ich opublikowanie w Dzienniku Ustaw. Oba akty wykonawcze mają zacząć obowiązywać po upływie 14 dni od ogłoszenia.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
bieda Wynika z tego, że geodeci nie będą zadowoleni. Połowa kasy im wypadnie z i tak małego portfela.
odpowiedz zgłoś
0.5 Pamiętajcie również, że Ci którzy wprowadzili zgodnie z rozporządzeniem w sprawie opłat współczynnik 0.5 do automatycznej aktualizacji baz, z dniem ogłoszenia rozporządzenia nie będą mogli go już stosować przy naliczaniu opłat.
odpowiedz zgłoś
No właśnie... Ten przepis jest przykładem jak można "zabydlić" rzeczy proste... Jaka piękna katastrofa... :)
odpowiedz zgłoś
Wątpliwości podatnika odnośnie funkcjonowania jednocześnie dwóch rozporządzeń o standardach powinno rozwiać brzmienie paragrafu 86 nowego rozporządzenia
odpowiedz zgłoś
znalazłem dziękuję bardzo :-)
odpowiedz zgłoś
Może w ustawie nie jest napisane to dosłownie, ale taki jest sens. Chodzi o art.35 Ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o infrastrukturze informacji przestrzennej (Dz.U. 2010 nr 76 poz. 489). Mozna ją odszukać np. na stronie Sejmu w zakładce ISAP.
odpowiedz zgłoś
prośba Kolego jeśli masz możliwość podaj link proszę, w jakim miejscu można znaleźć wymienioną ustawę z tym zapisem? "standardy przecież nie tracą mocy z chwilą wejścia w życie omawianego Rozporządzenia"
odpowiedz zgłoś
No to będziemy mieli dwa komplety obowiązujących standardów... Zgodnie z art.35 ustawy o III "stare" standardy przecież nie tracą mocy z chwilą wejścia w życie omawianego Rozporządzenia w sprawie standardów technicznych wykonywania pomiarów... Stare standardy utracą moc w połowie przyszłego roku, albo wcześnie tj. gdy wejdą w życie rozporządzenia w sprawie osnów oraz w sprawie informacji gromadzonych w bazie GESUT, BDOT i MZ... A te dwa rozporządzenia jak na razie pozostają w fazie projektów...
odpowiedz zgłoś
Podpisane projekty Szanowni Państwo,Szanowny Geodeto - to jest informacja o podpisaniu rozporządzeń - czekamy na ich opublikowanie w Dzienniku co RCL zgodnie z przepisami powinien zrobić niezwłocznie i wtedy natychmiast pojawi się o tym informacja, daty wejścia w życie, najważniejsze uregulowania i linki - zarówno na stronie GUGiK, twitterze jak i facebook'u.
odpowiedz zgłoś
twitter stał sie oficjalnym sposobem komunikacji MSZ, więc teraz czas na MSWiA i jego podległe jednostki:)
odpowiedz zgłoś
. do informer. Trzeba sie rozwijać. Kto sie nie rozwija ten się zwija:) Wybór należy do każdego z nas.
odpowiedz zgłoś
na stronie internetowej GUGiK ani MSWiA nic na ten temat nie ma.Czemu tylko na Twitterze GUGiK podaje te informacje.? Nie każdy czyta Twittera. A kiedy będzie publikowane?. Proszę o informacje. Toż to będzie nasz chleb codzienny.
odpowiedz zgłoś
do nauki No to geodeci do nauki - xml, gml i schematów. Wszystkim uczącym się życzę powodzenia.
odpowiedz zgłoś
13 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS