wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-04| Mapy, Firma, Przetargi, Instytucje

Wszystkie lubuskie urzędy w sieci

Województwo lubuskie jako pierwszy region w kraju scaliło wszystkie jednostki samorządu terytorialnego w projekcie e-urząd. Wczoraj (3 listopada) podpisano umowę na jego wykonanie.


Wszystkie lubuskie urzędy w sieci
Oznacza to, że wszyscy partnerzy projektu (a więc 95 jednostek samorządu terytorialnego) będą mieli zapewniony sprzęt komputerowy, aplikacje internetowe, system elektronicznego obiegu dokumentów i szkolenia. Projekt „Lubuski e-Urząd” za 22,5 mln zł zrealizuje konsorcjum Sygnity SA i Max Elektronik SA. Większość z tej kwoty pochodzi ze środków unijnych. Realizacja projektu ma się zakończyć w I połowie 2013 roku.

Celem projektu jest redukowanie odwiedzin obywateli w urzędach, migracja tego typu kontaktów do internetu i uproszczenie dostępu do informacji publicznych. Efektem wdrożenia „Lubuskiego e-Urzędu” mają być niższe koszty administracji publicznej oraz prosty dostęp do danych będących w dyspozycji administracji publicznej. Realizacja projektu ma zapewnić obywatelom jasny, efektywny i zunifikowany sposób kontaktu z urzędem na poziomie gminy, powiatu i urzędu marszałkowskiego.

W ramach projektu Sygnity SA dostarczy i wdroży w jednostkach samorządu terytorialnego system elektronicznego obiegu dokumentów, który pozwoli na efektywne i sprawne załatwianie spraw w danym urzędzie. Natomiast regionalna platforma komunikacji elektronicznej zapewni wymianę e-dokumentów pomiędzy poszczególnymi urzędami.
Spółka zrealizuje również regionalny portal „Wrota Lubuskie” wraz z Regionalnym Biuletynem Informacji Publicznej, dzięki którym mieszkańcy województwa zyskają dostęp z jednego miejsca do aktualnych informacji publicznych, turystycznych czy gospodarczych dotyczących całego regionu. Jednym z elementów tego portalu ma być tzw. System Map Multimedialnych przeznaczony przede wszystkim dla turystów oraz inwestorów. Szacuje się, że z udostępnionych rozwiązań na co dzień korzystać będzie nawet kilkadziesiąt tysięcy osób.

Źródło: UMWL


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
no pękam ze śmiechu pogratulować, ale kto to będzie obsługiwał, bo przecież nie ja, a w jak przyjadę do PODGiK w Żarach to i tak będę musiał wszystko ręcznie wkreślić, potem na mieście kserować, potem na kolanie kolorować, bo przecież wydruk z komputera jest nieważny. Ważne jest tylko to co na 35 letnich foliach.
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS