Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-04| Mapy, Firma, Przetargi, Instytucje

Wszystkie lubuskie urzędy w sieci

Województwo lubuskie jako pierwszy region w kraju scaliło wszystkie jednostki samorządu terytorialnego w projekcie e-urząd. Wczoraj (3 listopada) podpisano umowę na jego wykonanie.


Wszystkie lubuskie urzędy w sieci
Oznacza to, że wszyscy partnerzy projektu (a więc 95 jednostek samorządu terytorialnego) będą mieli zapewniony sprzęt komputerowy, aplikacje internetowe, system elektronicznego obiegu dokumentów i szkolenia. Projekt „Lubuski e-Urząd” za 22,5 mln zł zrealizuje konsorcjum Sygnity SA i Max Elektronik SA. Większość z tej kwoty pochodzi ze środków unijnych. Realizacja projektu ma się zakończyć w I połowie 2013 roku.

Celem projektu jest redukowanie odwiedzin obywateli w urzędach, migracja tego typu kontaktów do internetu i uproszczenie dostępu do informacji publicznych. Efektem wdrożenia „Lubuskiego e-Urzędu” mają być niższe koszty administracji publicznej oraz prosty dostęp do danych będących w dyspozycji administracji publicznej. Realizacja projektu ma zapewnić obywatelom jasny, efektywny i zunifikowany sposób kontaktu z urzędem na poziomie gminy, powiatu i urzędu marszałkowskiego.

W ramach projektu Sygnity SA dostarczy i wdroży w jednostkach samorządu terytorialnego system elektronicznego obiegu dokumentów, który pozwoli na efektywne i sprawne załatwianie spraw w danym urzędzie. Natomiast regionalna platforma komunikacji elektronicznej zapewni wymianę e-dokumentów pomiędzy poszczególnymi urzędami.
Spółka zrealizuje również regionalny portal „Wrota Lubuskie” wraz z Regionalnym Biuletynem Informacji Publicznej, dzięki którym mieszkańcy województwa zyskają dostęp z jednego miejsca do aktualnych informacji publicznych, turystycznych czy gospodarczych dotyczących całego regionu. Jednym z elementów tego portalu ma być tzw. System Map Multimedialnych przeznaczony przede wszystkim dla turystów oraz inwestorów. Szacuje się, że z udostępnionych rozwiązań na co dzień korzystać będzie nawet kilkadziesiąt tysięcy osób.

Źródło: UMWL


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS