wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-03| GNSS, Sprzęt, Firma, Software

Navizon znajdzie cię w budynku

ITS to nowy system lokalizacyjny firmy Navizon, który do dokładnego śledzenia pracowników, pacjentów, przedmiotów itp. wewnątrz budynków wymaga jedynie smartfona z modemem wi-fi.


Navizon znajdzie cię w budynku <br />
Schemat działania ITS
Schemat działania ITS
By rozwiązaniem ITS (Indoor Triangulation System) objąć dany budynek, należy zainstalować w nim specjalne odbiorniki śledzące sygnały wi-fi. Zdaniem firmy Navizon ich instalacja jest bardzo prosta i nie wymaga zakładania skomplikowanych instalacji elektrycznych. Wystarczy rozmieścić je co około 30 metrów, by wyznaczać położenie w 3D z dokładnością do pojedynczego pomieszczenia.

Zaletą systemu jest możliwość łatwego dołączania do niego kolejnych osób/przedmiotów. Do tego celu wystarczy dowolny sprzęt z dostępem od sieci wi-fi – nie trzeba nawet instalować na nim żadnych aplikacji. Navizon zapewnia jednocześnie, że ITS opracowano tak, by za jego pomocą nikt nie uzyskał dostępu do prywatnych informacji ze smartfona czy laptopa.

Zdaniem producenta tego systemu można go wykorzystać np. do wyznaczania położenia pracowników czy pacjentów w szpitalu, do śledzenia cennych przedmiotów czy monitorowania ruchu klientów w centrum handlowym. Co więcej, po zainstalowaniu na urządzeniu mobilnym specjalnej aplikacji swoją pozycję wewnątrz budynku będzie mógł znać nie tylko operator systemu, ale i posiadacz śledzonego smartfona czy laptopa.

Źródło: Navizon, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS