wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-03| Prawo, Instytucje, Kataster

Opieszały geodeta to nie wymówka

Urzędnik nie może tłumaczyć kilkunastomiesięcznej zwłoki w rozpatrzeniu wniosku obywatela opieszałością geodety – wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku.


Opieszały geodeta to nie wymówka <br />
fot. JK
fot. JK
Sprawa dotyczyła ustalenia, gdzie przebiega granica między działkami. Zgodnie z kodeksem postępowania administracyjnego burmistrz powinien był załatwić wniosek o rozgraniczenie w miesiąc, a w szczególnie skomplikowanym przypadku – w dwa miesiące. Tymczasem w rozpatrywanej przez WSA sprawie przez dwa lata nie zrobiono nic. Później burmistrz w sądzie tłumaczył, że cały czas czekał, aż rozgraniczenie przeprowadzi geodeta.

Takie zaniechanie jest niedopuszczalne – stwierdził białostocki WSA (wyrok z 6 października 2011 r. sygn. II SAB/Bk 39/11). – Niedopuszczalne jest nieograniczone w czasie i bierne oczekiwanie na nadesłanie stosownej dokumentacji przez geodetę. Zdaniem sądu burmistrz powinien był albo sam dyscyplinować geodetę, albo rozważyć upoważnienie innego geodety do wykonania dokumentacji, a nie usprawiedliwiać się zwłoką innego organu.

Źródło: RP.pl


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS