Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-02| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Imprezy, Kataster

Geodezja w relacji filmowej z Forum Teleinformatyki

Organizatorzy XVII Forum Teleinformatyki przygotowali film relacjonujący tegoroczną konferencję (Warszawa, 22-23 września). Tematem przewodnim, łączącym wszystkie prezentacje i dyskusje podczas spotkania, była „Cyfrowa Europa wyzwaniem dla polskiej prezydencji w UE”.


Geodezja w relacji filmowej z Forum Teleinformatyki
W obradach tegorocznego Forum aktywnie uczestniczyli m.in. główny geodeta kraju Jolanta Orlińska oraz geodeta województwa mazowieckiego Krzysztof Mączewski.
– Żeby samorząd mógł budować swoje systemy informatyczne, musi mieć jasny przekaz, co będzie robione centralnie, w jakim zakresie, żeby uniknąć ewentualnego konfliktu i problemów związanych z nietrwałością projektów – mówi Andrzej Sztokfisz dyrektor Biura Społeczeństwa Informacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, którego wypowiedź znalazła się na filmie. Jego zdaniem dobrym przykładem jest współpraca z głównym geodetą kraju. – W zakresie rządowego geoportalu i systemów informacji przestrzennej jest dosyć jasny przekaz. Są określone zasady, co w których bazach może być, w jaki sposób mogą być przekazywane dane i co kto ma de facto robić. Stąd ta współpraca jest bardzo obiecująca. I życzyłbym sobie, żeby ze wszystkimi resortami taka współpraca była – dodaje Andrzej Sztokfisz.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS