wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-10-26| GIS, Mapy, Software

Gdyńskie groby w internecie

Na stronie internetowej Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Gdyni uruchomiono wyszukiwarkę Grobonet, która ułatwi znalezienie grobu zlokalizowanego na jednym z trzech gdyńskich cmentarzy komunalnych (przy ul. Witomińskiej, Spokojnej lub w Kosakowie).


Gdyńskie groby w internecie

Wystarczy wejść na stronę internetową www.zck.pl (lub www.polskie-cmentarze.com/gdynia), a następnie uruchomić wyszukiwarkę Grobonet, wpisując imię i nazwisko osoby, której grób chcemy odnaleźć. Na stronie ukaże się zdjęcie nagrobka, a także informacja o jego lokalizacji wraz z planem (ogólnym i szczegółowym). W serwisie istnieje też m.in. opcja dokonania przez internet opłaty za miejsce pochówku. Można również zapalić wirtualny znicz, którego światełko nie zgaśnie przez siedem dni. Prace nad tym udogodnieniem trwały kilka lat. Przez ten czas budowano bazę danych, na którą składa się dziś ponad 50 tysięcy nazwisk. Stworzono też szczegółowe cyfrowe mapy cmentarzy.

Wyszukiwarkę Grobonet wykorzystuje już kilkadziesiąt zarządów cmentarzy w innych miastach (lista dostępna na www.polskie-cmentarze.com). Jest to jedno z wielu funkcjonujących już rozwiązań informatycznych służących do wyszukiwania grobów (przykłady w odsyłaczach poniżej).

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS