wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-10-20| Mapy

Kolejne międzywojenne nowości

Serwis internetowy „Archiwum map Wojskowego Instytutu Geograficznego” wzbogaciło się w tym tygodniu o nowe skany starych map.


Kolejne międzywojenne nowości
Dzięki życzliwości Centralnej Biblioteki Wojskowej w Warszawie administratorzy serwisu otrzymali sześć ciekawych publikacji WIG, w tym m.in. „Wzory i objaśnienia znaków topograficznych” dla map w skali 1:25 000.
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie przekazał z kolei 317 polskich, 99 niemieckich arkuszy map topograficznych w skali 1:25 000. Wśród nich kilkanaście ma odręczne poprawki oficerów WIG.
Zasoby serwisu wzbogacono ponadto o 65 arkuszy Messtischblattów (część z nich w wydaniu kolorowym) oraz cztery zdjęcia lotnicze w formacie Messtischblatt dla Krotoszyc, Sędzisławia, Kowar i Chełmska Śląskiego.

Źródło: MapyWIG.org


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Rzeczywiście powinny być Krotoszyce. Dziękujemy za czujność i przepraszamy za pomyłkę.
odpowiedz zgłoś
Korekta Warto od czasu do czasu przeczytać to co się pisze i porównać z przepisywanym tekstem - zdjęcie lotnicze dotyczy Krotoszyc a nie Krotoszyna - dzie Krym a dzie Rzym ?)). Ale pomysł wspierania i informowania o mapach WIG - OK.
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS