wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-10-10| GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi

Kto wykona ortofoto dla Gliwic?

7 października otwarto pięć ofert złożonych w przetargu na wykonanie zdjęć lotniczych, ortofotomapy oraz numerycznego modelu terenu Gliwic.


Kto wykona ortofoto dla Gliwic?
Zamawiający, czyli Urząd Miejski w Gliwicach, gotowy by przeznaczyć na zamówienie 200 tys. zł brutto. Jednym kryterium wyboru oferty będzie cena, a najtańszą (o wartości 172,2 tys. zł) złożyła firma Ageo z Katowic. Pozostałe propozycje przedstawiły firmy:
• konsorcjum tarnowskich firm MGGP SA i MGGP Aero – 396 tys. zł,
• Fotokart Szczecin – 484,6 tys. zł,
• Eurosense Nadarzyn – 581,8 tys. zł,
• Geomar SA Szczecin – 597,9 tys. zł.

Przedmiotem zamówienia będzie wykonanie zdjęć lotniczych pionowych i ukośnych wraz z aplikacją umożliwiającą ich przeglądanie, a także pomiar odległości oraz sporządzenie numerycznego modelu terenu i cyfrowej ortofotomapy dla miasta Gliwice. Pokrycie zdjęć ma obejmować obszar terenu całego miasta poszerzony o bufor 200 metrów na zewnątrz od granic miasta.

Numeryczny Model Terenu należy utworzyć na podstawie punktów i linii strukturalnych pozyskanych na stacji fotogrametrycznej metodą stereoskopową. NMT może zostać pozyskany w sposób automatyczny, półautomatyczny lub manualny pod warunkiem zachowania parametrów technicznych i dokładnościowych wymienionych w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia.

Zdjęcia lotnicze należy wykonać przy zastosowaniu profesjonalnej wielkoformatowej cyfrowej kamery pomiarowej (fotogrametrycznej) pozwalającej na uzyskanie zdjęć o wysokiej jakości, posiadającej możliwość zapisu obrazów stereokompilacji wysokiej rozdzielczości w wielu kierunkach pionowym i ukośnym, zachowując stałość elementów orientacji wewnętrznej oraz ortoskopowość odwzorowania. Ortorektyfikację wszystkich zdjęć należy wykonać dla kompozycji barwnej RGB w oparciu o wyrównany blok aerotriangulacji. Ortorektyfikację nalezy wykonać w układzie PUWG 2000 pas 6.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS