Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-10-07| Geodezja, Prawo, Kataster

Informacje o katastrze w sprawozdaniach statystycznych

Główny geodeta kraju będzie prowadzić stałe badania statystyczne prac geodezyjnych i kartograficznych. Przewiduje to rozporządzenie Rady Ministrów z 1 września 2011 r. zmieniające rozporządzenie RM z 9 listopada 2010 r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na 2011 r. (DzU 196, poz. 1162). Weszło ono w życie 5 października.


Informacje o katastrze w sprawozdaniach statystycznych

Badania z zakresu geodezji i kartografii mają dotyczyć stanu pokrycia kraju mapą zasadniczą, geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu, katastru nieruchomości i jego modernizacji oraz geodezyjnej osnowy szczegółowej poziomej i wysokościowej.

Jak napisano w rozporządzeniu, informacje wynikowe staną się podstawą do spełnienia wymogu określonego w art. 7a ustawy z dnia 17 maja 1989 r. — Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2010 r. Nr 193, poz. 1287) dotyczącego nadzorowania przez głównego geodetę kraju realizacji polityki państwa w zakresie geodezji i kartografii, w tym m.in. koordynacji działań organów administracji publicznej oraz innych podmiotów realizujących zadania publiczne z zakresu geodezji i kartografii. Pozyskanie danych z realizacji niniejszego badania jest niezbędne do monitorowania przebiegu przedmiotowych prac.

Starostowie będą musieli przekazać dane z ww. zakresów (wg stanu na 31 grudnia 2011 r.) w terminie do 28 lutego 2012 r. odpowiedniemu wojewódzkiemu inspektorowi nadzoru geodezyjnego i kartograficznego, a następnie WINGiK-owie przekażą je do 31 marca GUGiK-owi. Ten z kolei będzie miał obowiązek udostępnić tablice wynikowe w formie elektronicznej do 30 czerwca 2012 r. Koszt przeprowadzenia takiego badania wyniesie 18 tys. zł i ma być pokryty z budżetu GUGiK.

Analogiczne zapisy dotyczące roku 2012 znalazły się w załączniku do rozporządzenia z 22 lipca 2011 r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2012 (DzU nr 173, poz. 1030).

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS