wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-10-07| Geodezja, Prawo, Kataster

Informacje o katastrze w sprawozdaniach statystycznych

Główny geodeta kraju będzie prowadzić stałe badania statystyczne prac geodezyjnych i kartograficznych. Przewiduje to rozporządzenie Rady Ministrów z 1 września 2011 r. zmieniające rozporządzenie RM z 9 listopada 2010 r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na 2011 r. (DzU 196, poz. 1162). Weszło ono w życie 5 października.


Informacje o katastrze w sprawozdaniach statystycznych

Badania z zakresu geodezji i kartografii mają dotyczyć stanu pokrycia kraju mapą zasadniczą, geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu, katastru nieruchomości i jego modernizacji oraz geodezyjnej osnowy szczegółowej poziomej i wysokościowej.

Jak napisano w rozporządzeniu, informacje wynikowe staną się podstawą do spełnienia wymogu określonego w art. 7a ustawy z dnia 17 maja 1989 r. — Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2010 r. Nr 193, poz. 1287) dotyczącego nadzorowania przez głównego geodetę kraju realizacji polityki państwa w zakresie geodezji i kartografii, w tym m.in. koordynacji działań organów administracji publicznej oraz innych podmiotów realizujących zadania publiczne z zakresu geodezji i kartografii. Pozyskanie danych z realizacji niniejszego badania jest niezbędne do monitorowania przebiegu przedmiotowych prac.

Starostowie będą musieli przekazać dane z ww. zakresów (wg stanu na 31 grudnia 2011 r.) w terminie do 28 lutego 2012 r. odpowiedniemu wojewódzkiemu inspektorowi nadzoru geodezyjnego i kartograficznego, a następnie WINGiK-owie przekażą je do 31 marca GUGiK-owi. Ten z kolei będzie miał obowiązek udostępnić tablice wynikowe w formie elektronicznej do 30 czerwca 2012 r. Koszt przeprowadzenia takiego badania wyniesie 18 tys. zł i ma być pokryty z budżetu GUGiK.

Analogiczne zapisy dotyczące roku 2012 znalazły się w załączniku do rozporządzenia z 22 lipca 2011 r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2012 (DzU nr 173, poz. 1030).

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS