wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-10-03| GIS, Teledetekcja, Przetargi

Kolejny park narodowy zamawia skaning

Park Narodowy „Ujście Warty” zamawia wykonanie numerycznego modelu terenu oraz numerycznego modelu pokrycia terenu przy użyciu lotniczego skaningu laserowego dla 225 km kw..


Kolejny park narodowy zamawia skaning <br />
fot. JK
fot. JK
Oba zbiory mają mieć rozdzielczość przestrzenną 0,5 m i dokładność pionową nie gorszą niż 30 cm. Zamawiający wymaga, by NMT i NMPT opracować na podstawie chmury punktów z lotniczego skaningu laserowego, która została pozyskana w latach 2009-11 i ma gęstość nie mniejszą niż 4 pkt/m kw.
Weryfikacja poprawności pomiarów oraz klasyfikacji chmury ma być zrealizowana z wykorzystaniem ortofotomapy lotniczej w kompozycji barw naturalnych oraz barw nienaturalnych w bliskiej podczerwieni o pikselu 15 cm, pochodzącej ze zdjęć zrobionych równolegle z pomiarami.

Oferty należy składać do 7 listopada. Wadium: 7 tys. zł. Jedynym kryterium wyboru oferty będzie cena. Termin realizacji upływa 15 grudnia br.

Źródło: PNUW, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do ac nie rozpędzaj się, najpierw trzeba wygrać przetarg a od tego są u nas lepsi specjaliści.
odpowiedz zgłoś
Do obserwatora. Uważasz że sprzeda 2 razy ten sam produkt różnym klientom? Nie wierzę bo znam tego gościa od TMCE i wiem że zrobi 2 oddzielne naloty tego samego terenu!
odpowiedz zgłoś
Warta Nie chodzi o to aby złapać króliczka .... Popatrz lepiej Kto robi ISOK ujścia Warty czy Słowińskiego Parku - to będziesz znał odpowiedź.
odpowiedz zgłoś
i tak właśnie marnowane są pieniądze podatnika. po co wykonywać tą samą robotę dwa razy? przecież ISOK jest w trakcie realizacji i te terenu też pewnie obejmuje...
odpowiedz zgłoś
oczywiście Nie jest to pierwszy przetarg obejmujący tereny ISOK, wcześniej były Kielce, okolice Gubina, Słowiński Park Narodowy, itp. Dzięki temu firmy wykonujące prace w ramach ISOK sobie dorobią...
odpowiedz zgłoś
Czy potrzebnie ? Czy przypadkiem dla obszarów nadrzecznych dużych rzek nie wykonuje się DTM na potrzeby Dyrektywy Powodziowej. Czy nie jest to dublowanie prac i wydatków?
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS