Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-29| Geodezja, Prawo, Imprezy

GGK z geodetami o nowym prawie

Na dorocznym spotkaniu głównego geodety kraju z 260 przedstawicielami służby geodezyjnej i kartograficznej (Warszawa, 26-27 września) zaprezentowano projekty zmian prawnych w dziedzinie geodezji i kartografii.


GGK z geodetami o nowym prawie

W seminarium wzięli udział geodeci województw, wojewódzcy inspektorzy nadzoru geodezyjnego i kartograficznego oraz geodeci powiatowi. Omówiono 11 rozporządzeń, nad którymi kończą się obecnie prace legislacyjne. Zaprezentowano też wyniki programu pilotażowego na 13 obiektach wzorcowych mającego na celu opracowanie schematów wytycznych technicznych do prowadzenia modernizacji ewidencji gruntów na terenach wiejskich. Referaty były przeplatane panelami dyskusyjnymi.

Łącznie przedstawiono 13 referatów:
• Interoperacyjność i harmonizacja;
• Ewidencja gruntów i budynków;
• Standardy techniczne wykonywania prac geodezyjnych i kartograficznych, geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywana wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego;
• Ewidencja miejscowości ulic i adresów;
• Zintegrowany System Informacji o Nieruchomościach;
• Baza danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu, baza danych obiektów topograficznych oraz mapa zasadnicza;
• Program pilotażowy modernizacji ewidencji gruntów i budynków;
• Państwowy rejestr granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju;
• Baza Danych Obiektów Topograficznych 10k;
• Osnowy geodezyjne, grawimetryczne, i magnetyczne oraz system odniesień przestrzennych;
• Rodzaje kartograficznych opracowań tematycznych i specjalnych;
• Państwowy Rejestr Nazw Geograficznych;
• Bazy danych zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu.

Referaty są dostępne w formacie PDF na stronie GUGiK.

Także 27 września w siedzibie GUGiK odbyła się narada wojewódzkich inspektorów nadzoru geodezyjnego i kartograficznego z głównym geodetą kraju Jolantą Orlińską. Było to jedno z cyklicznych spotkań mających na celu ujednolicenie stosowania prawa i wymianę doświadczeń.

Żródło: GUGiK, BS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS