wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-28| Mapy

Serwis mapowy dla firm transportowo-logistycznych

Uruchomiono ogólnodostępny serwis mapowy mapa.etransport.pl, umożliwiający płynne wyszukiwanie dowolnego adresu czy punktu POI, jak choćby ulubiona stacja benzynowa czy restauracja. Do jego opracowania wykorzystano technologię EMAPI, stworzoną przez łódzką spółkę Emapa.


Serwis mapowy dla firm transportowo-logistycznych

Serwis jest nowym, stałym atrybutem największego w Polsce portalu branży TSL, etransport.pl. Podstawą działania zakładki jest mapa Polski zawierająca ponad 680 tys. km dróg, szczegółowe plany ponad 5400 miejscowości oraz bazę prawie 220 tys. punktów użyteczności publicznej (POI). Mapa spółki Emapa to także precyzyjne obrysy budynków wraz ze szczegółową numeracją punktową umożliwiające szybką orientację w terenie, ułatwiając tym samym odnalezienie się w nieznanej lokalizacji.

Oprócz zakładki „Szukaj” panel mapy zawiera opcję „Oblicz trasę”. Dzięki temu serwis pozwala szybko i bezbłędnie wyznaczyć optymalną trasę dojazdu do obranego celu podróży z możliwością wyboru między połączeniem najszybszym, najtańszym i najkrótszym. Mechanizm wyszukiwania w wersji podstawowej dotyczy 3 grup uczestników ruchu drogowego: pojazdu osobowego, korzystających z komunikacji miejskiej oraz pieszego.

Aby wyznaczyć optymalną trasę podróżując autobusem, tramwajem czy metrem, wystarczy wybrać zakładkę „Jadę środkami komunikacji publicznej” i zaznaczyć na mapie lub wpisać w panel wyszukiwania punkt startowy i docelowy podróży. Aplikacja pozwala ustalić dodatkowe parametry, z uwzględnieniem których wytyczona zostanie trasa. Istnieje możliwość wybrania opcji domyślnej, czyli optymalnego połączenia sugerowanego przez system, opcji wygodnej – zawierającej jak najmniej przejść dla pieszych czy szybkiej gwarantującej najszybsze dotarcie do celu. Dla osób chcących uniknąć zbędnych przesiadek sugerowana jest trasa bezpośrednia.

W wersji komercyjnej, po uzyskaniu hasła i zalogowania do systemu, możliwe jest także trasowanie dla pojazdów ciężarowych. Po zalogowaniu się użytkownik zyskuje dostęp do algorytmu umożliwiającego wyznaczanie precyzyjnych tras na podstawie bazy utrudnień dla pojazdu ciężarowego oraz 10 dodatkowych punktów pośrednich. Wersja serwisu dla transportu ciężarowego umożliwia szczegółową kalkulację całościowych kosztów przejazdu daną trasą wraz z uwzględnieniem opłat związanych z wprowadzonym w lipcu 2011 systemem e-myta.

Dodatkowym uatrakcyjnieniem nowej mapy on-line jest baza charakterystycznych budowli opracowanych w technologii 3D znajdujących się na terenie największych polskich miast.

Źródło: Emapa Sp. z o.o.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS