Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-28| GIS, Firma, Ludzie

W Kielcach jak w USA

Greg Babinski – prezes-elekt stowarzyszenia URISA oraz menedżer systemu GIS w hrabstwie King gościł w Polsce w dniach 23-24 września na zaproszenie firmy 24GIS.


W Kielcach jak w USA

Wymienił on z zespołem firmy doświadczenia na temat wdrażania i zastosowań GIS w polskiej i amerykańskiej administracji oraz rozwoju systemów informacji przestrzennej w Polsce i Europie. Odbyło się także spotkanie z pracownikami Urzędu Miasta Kielce. Urzędnicy odpowiadający za miejski SIP pokazali, jak wykorzystują GIS w realizacji swoich zadań i jak pomaga on lepiej zarządzać miastem. Z kolei Greg Babinski zaprezentował publiczną cześć systemu informacji przestrzennej hrabstwa King, która umożliwia m.in. dostęp do pełnej informacji podatkowej dla poszczególnych nieruchomości. Prezes-elekt URISY docenił zintegrowane podejście do wdrożenia GIS w UM Kielce oraz był pod wrażeniem przyjętych rozwiązań funkcjonalnych i organizacyjnych, które okazały się być bardzo zbliżone do rozwiązań praktykowanych w Stanach Zjednoczonych. Uczestnicy spotkań wyrazili wolę wymiany dobrych praktyk i współpracy. Już wkrótce w czasopiśmie „The GIS Professional” będzie można przeczytać artykuł na temat rozwoju GIS w Polsce i MSIP w UM Kielce.

Urban and Regional Information Systems Association (Stowarzyszenie Miejskich i Regionalnych Systemów Informacyjnych) jest wiodącą amerykańską organizacją od 1963 roku promującą efektywne korzystanie z systemów informacji przestrzennej oraz innych technologii informatycznych. Zajmuje się organizowaniem konferencji, warsztatów, prowadzi centrum certyfikacji GIS oraz wydaje publikacje z zakresu wdrażania i zastosowań GIS (m.in. URISA Journal, The GIS Professional). 24GIS jest jedyną polską firmą, która jest członkiem biznesowym tego stowarzyszenia. URISA objęła patronat honorowy nad Targami Wiedzy i Rozwiązań Geoinformacyjnych GIS Meeting 2011 (Kielce, 13-14 października).

Źródło: 24GIS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS