wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-28| GIS, Firma, Ludzie

W Kielcach jak w USA

Greg Babinski – prezes-elekt stowarzyszenia URISA oraz menedżer systemu GIS w hrabstwie King gościł w Polsce w dniach 23-24 września na zaproszenie firmy 24GIS.


W Kielcach jak w USA

Wymienił on z zespołem firmy doświadczenia na temat wdrażania i zastosowań GIS w polskiej i amerykańskiej administracji oraz rozwoju systemów informacji przestrzennej w Polsce i Europie. Odbyło się także spotkanie z pracownikami Urzędu Miasta Kielce. Urzędnicy odpowiadający za miejski SIP pokazali, jak wykorzystują GIS w realizacji swoich zadań i jak pomaga on lepiej zarządzać miastem. Z kolei Greg Babinski zaprezentował publiczną cześć systemu informacji przestrzennej hrabstwa King, która umożliwia m.in. dostęp do pełnej informacji podatkowej dla poszczególnych nieruchomości. Prezes-elekt URISY docenił zintegrowane podejście do wdrożenia GIS w UM Kielce oraz był pod wrażeniem przyjętych rozwiązań funkcjonalnych i organizacyjnych, które okazały się być bardzo zbliżone do rozwiązań praktykowanych w Stanach Zjednoczonych. Uczestnicy spotkań wyrazili wolę wymiany dobrych praktyk i współpracy. Już wkrótce w czasopiśmie „The GIS Professional” będzie można przeczytać artykuł na temat rozwoju GIS w Polsce i MSIP w UM Kielce.

Urban and Regional Information Systems Association (Stowarzyszenie Miejskich i Regionalnych Systemów Informacyjnych) jest wiodącą amerykańską organizacją od 1963 roku promującą efektywne korzystanie z systemów informacji przestrzennej oraz innych technologii informatycznych. Zajmuje się organizowaniem konferencji, warsztatów, prowadzi centrum certyfikacji GIS oraz wydaje publikacje z zakresu wdrażania i zastosowań GIS (m.in. URISA Journal, The GIS Professional). 24GIS jest jedyną polską firmą, która jest członkiem biznesowym tego stowarzyszenia. URISA objęła patronat honorowy nad Targami Wiedzy i Rozwiązań Geoinformacyjnych GIS Meeting 2011 (Kielce, 13-14 października).

Źródło: 24GIS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS