wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-23| GNSS, Firma

Javad łączy siły z LightSquared

Firma Javad GNSS popisała z właścicielem amerykańskiej sieci czwartej generacji LightSquared umowę na opracowanie odbiorników satelitarnych odpornych na zakłócenia spowodowane sygnałami tej telefonii.


Javad łączy siły z LightSquared
Jak donosi portal „American Surveyor”, wieść o porozumieniu była ogromnym zaskoczeniem dla uczestników odbywającej się w Portland (USA) konferencji Instytutu Nawigacji. Przemysł GPS – jak dotąd – zwalczał bowiem koncepcję budowy tej sieci, gdyż jej nadajniki mają znacznie zakłócać pracę odbiorników satelitarnych. Na razie nie znaleziono jednak rozwiązania satysfakcjonującego obie strony sporu.

W komunikacie prasowym firma Javad GNSS tłumaczy, że sieć LightSquared jest tak naprawdę sprzymierzeńcem geodetów. Znacznie usprawni bowiem transmisję poprawek (np. RTK) do odbiornika. Problem zakłócania można natomiast rozwiązać, instalując w sprzęcie GNSS specjalne filtry. Będą one montowane m.in. w odbiorniku Triumph-LS (skrót od LightSquared), który wejdzie do sprzedaży jeszcze w tym roku. Koszt instalacji tych filtrów szacowany jest na od 300 do 800 dolarów (zależnie od odbiornika).

Szef firmy Javad GNSS Javad Ashjaee zapewnia, że problem zakłócania GPS przez sieć 4G zniknie, gdy zakończona zostanie modernizacja amerykańskiego systemu nawigacji, a jego użytkownicy będą mogli w pełni korzystać z lepszych cywilnych sygnałów L1C i L2C.

Źródło: American Surveyor, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS