wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-22| GNSS, Mapy, Software

MapaMap z asystentem

Najnowsza odsłona oprogramowania do nawigacji MapaMap wprowadza asystenta pasa ruchu oraz aktualne mapy Polski z III kwartału 2011. Aktualizacja dotyczy nie tylko nowych inwestycji drogowych, ale także danych turystycznych, fotoradarów oraz obiektów POI.


MapaMap z asystentem
Jak co kwartał, producent MapyMap prezentuje najnowszą wersję swojej nawigacji, tym razem oznaczoną numerem 7.1. Udostępnia ona nowe narzędzie – Asystenta Pasa Ruchu, które będzie przydatne na dużych skrzyżowaniach wielopasmowych dróg krajowych. Zadaniem tej funkcji jest poinformowanie zawczasu użytkownika, jaki pas należy zająć, aby bezproblemowo przygotować się do najbliższego manewru. Niezbędne dla asystenta dane mapowe są na razie udostępnione dla Warszawy, Poznania oraz Łodzi. W kolejnych aktualizacjach liczba miast objętych tą funkcją będzie sukcesywnie zwiększana.

Asystent Pasa Ruchu w nowej MapieMap 7.1 jest standartowo aktywny, ale można go wyłączyć, korzystając z ustawień nawigacji. Dostępna jest tam również modyfikacja tej funkcji, polegająca na możliwości prezentowania na ekranie urządzenia GPS podpowiedzi co do dwóch kolejnych następujących po sobie manewrów, a nie tylko najbliższego.

MapaMap 7.1 wprowadza także aktualizację map Polski z III kwartału 2011. Od ostatniej przybyło 50 szczegółowych planów miast i miejscowości z pełną informacją adresową, ponad 20 tysięcy obiektów użyteczności publicznej (POI) oraz ponad 200 km szlaków turystycznych. Z nowych inwestycji drogowych, jakie pojawiły się w mapach, warto wymienić: Drogową Trasę Średnicową koło Zabrza, fragment autostradowej obwodnicy Wrocławia, odcinek drogi ekspresowej S7 Elbląg-Pasłęk, obwodnicę śródmiejską w Pile, północną obwodnicę Krakowa, fragment obwodnicy Iławy, obwodnicę Tyńca Małego, obwodnicę Proszowic, obwodnicę Serocka, obwodnicę Mrągowa, obwodnicę Żor oraz około 40 nowych rond w całej Polsce. Zaktualizowano również organizację ruchu na ulicach w sąsiedztwie budowy drugiej linii warszawskiego metra.

MapaMap 7.1 będzie sukcesywnie udostępniana dla różnych platform sprzętowych, w tym Windows Mobile, Windows CE oraz dla systemu Android. W dniu premiery nową wersję mogą już testować użytkownicy smartfonów z systemem Windows Mobile.

Źródło: Łukasz Brzostek (Imagis SA)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS