Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-22| GNSS, GIS, Mapy

Omiń korki z NaviExpert

Aktualne dane o ruchu drogowym poznańskiej firmy NaviExpert dotychczas były dostępne wyłącznie dla klientów płatnych usług. Teraz można z nich korzystać za darmo za pomocą nowego portalu Korkosfera.


Omiń korki z NaviExpert
Korkosfera to projekt, dzięki któremu kierowcy zyskują dostęp do bieżących danych o ruchu drogowym, prezentowanych na mapach w postaci kolorów – z poziomu komputera i telefonu komórkowego. Usługa obejmuje trzy produkty: • web planner pod adresem korkosfera.pl, • najnowszą wersję nawigacji NaviExpert 7.0 wyposażoną w warstwę traffic z autoaktualizacją oraz • bezpłatną mobilną aplikację korkosfera.pl mobile na telefony z systemem Android.

Korkosfera wykorzystuje dane o natężeniu ruchu drogowego zbierane w czasie rzeczywistym. Ich źródłem jest Community Traffic online – technologia generująca i przetwarzająca na bieżąco dane dotyczące prędkości poruszających się po Polsce samochodów, pochodzące z monitoringu kilkuset tysięcy pojazdów. Nowy sposób precyzyjniej pokazuje, które odcinki dróg są zakorkowane, a po których ruch samochodowy jest płynny. Ta sama forma prezentacji została dodana w nowej wersji nawigacji NaviExpert 7.0, w której dodatkową nowością jest autoaktualizacja trasy, wynikająca ze zmian w sytuacji na drodze rejestrowanych przez Community Traffic online.

– Web planner korkosfera.pl pozwala na obserwację natężenia ruchu na terenie całego kraju, a także wytyczanie optymalnych oraz alternatywnych tras przejazdu z pominięciem korków i utrudnień – mówi Andrzej Jaszkiewicz Prezes NaviExpert. – Jeszcze przed rozpoczęciem podróży, przy komputerze, możemy wejść na stronę korkosfera.pl, sprawdzić, jak prezentuje się bieżąca sytuacja na naszej trasie do pracy i zaplanować najszybszą drogę dojazdu. Wizualny sposób wizualizacji korków i utrudnień jest bardziej przejrzysty i pomoże kierowcom efektywniej planować każdą podróż samochodem. Docelowo będzie można także importować wybrane punkty na naszej drodze do telefonu oraz nawigować zgodnie z założonym w komputerze planem. Na stronie korkosfera.pl pojawiają się również aktualizowane na bieżąco przez społeczność NaviExpert dane na temat remontów, a także aktualne lokalizacje fotoradarów. Posiadacze telefonów komórkowych mogą korzystać z korkosfera.pl w wersji mobile na Androida lub zaufać nawigacji NaviExpert, która prowadzi omijając najbardziej zakorkowane odcinki dróg, utrudnienia i ostrzega przed fotoradarami – dodaje Andrzej Jaszkiewicz.

Najnowsza wersja NaviExpert - 7.0. wyposażona jest w dynamiczną warstwę traffic prezentowaną na mapie w postaci kolorów, tożsamą z korkosfera.pl, która daje o wiele większy komfort i sprawia, że kierowca bardziej świadomie podąża optymalną drogą z pominięciem korków i remontów. Automatyczne przeliczanie trasy odbywa się, kiedy sytuacja na podstawie zmiennych danych może mieć znaczący wpływ na przebieg wcześniej wytyczonej drogi.
Trzecim ułatwieniem oferowanym kierowcom przez NaviExpert jest bezpłatna aplikacja korkosfera.pl/mobile, przeznaczona dla telefonów komórkowych z Androidem. Bazując na mobilnej mapie Polski, korkosfera.pl/mobile prezentuje tę samą warstwę traffic wraz ze śledzeniem pozycji GPS na mapie, co pozwala na doskonałą orientację w sytuacji na drodze. Aplikacja lokalizuje korki oraz remonty na drodze przejazdu oraz informuje o ograniczeniach prędkości.

Aplikację korkosfera.pl/mobile można pobrać z Android Market. Najnowsza wersja nawigacji NaviExpert dostępna jest do pobrania z poziomu telefonu pod adresem getne.pl.

Źródło: NaviExpert, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS