wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-20| Geodezja

Krótko o ZSIN

W dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej” (z 20 września) znalazła się krótka wzmianka o projektowanym rozporządzeniu ws. zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach.


Krótko o ZSIN <br />
fot. UM Krakowa
fot. UM Krakowa
Jak napisano w gazecie, ZSIN ma zapewnić obywatelom, przedsiębiorcom i administracji publicznej pełną, aktualną i wiarygodną informację o nieruchomościach oraz sprawny przepływ danych między ewidencją gruntów i budynków a systemem ksiąg wieczystych.

ZSIN będzie bazował na centralnym repozytorium. Będą w nim przechowywane kopie zbiorów danych ewidencji gruntów i budynków prowadzonej przez 378 ośrodków działających przy starostwach. Zakłada się, że system ten zostanie uruchomiony do końca 2013 r.

Więcej na stronie C3 lub w elektronicznym wydaniu dziennika.

Źródło: ?RP?


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do Mi Dlaczego zabierasz głos w dyskusji nie przeczytawszy wcześniej projektu ? Przecież to nieuczciwe i chyba niepoważne. Chyba paragraf 6 projektu wyraźnie określa zasady, wobec których twierdzenie twoje jest tylko próbą mieszania i wyrazem braku rzetelności.
odpowiedz zgłoś
AKTUALNA nie znaczy że z wczoraj O jakiej aktualności mówimy? o tej wynikającej z "30 dni na przesłanie aktu not/postanowienia sądu/informacji od właściciela" czy wynikającej z "natychmiastowego załatwienia wpływających wniosków do urzędu"? Jeśli rozumiemy skąd się biorą i co reprezentują dane w egib to nie dyskutujemy o częstotliwości zasilania repozytorium bazy w hercach w ale np raz w tygodniu bo to jest wystarczająco. Dane egib służą innym celom, to nie jest giełda która reaguje na "rating". Nie siejcie paniki, bo 1. to nie jest prawda, a 2. nawet jeśli uważacie to za prawdę to panika jest całkiem nie potrzebna nawet jeśli to w co wierzycie niesie zagrożenie. Ja się czasem zastanawiam czy te forum komentują geodeci czy przedszkolaki
odpowiedz zgłoś
kopie kolejne kopie jak na geoportalu? a gdzie autoryzowane usługi sieciowe? jak zapewnic dostep do AKTUALNEJ INFORMACJI? przez dostęp do kopii?
odpowiedz zgłoś
Tak lepiej wcale nie wdrażać systemu opartego o repozytoria, lepiej zapewnić tym 3-20 osobom w powiecie wprowadzającym dane, taki komfort, że zamiast dostępu bieżącego do baz będą mieli ten dostęp współdzielony razem z potencjalnymi 40 mld innych osób, albo żeby zaryzykować atak hakerski na oryginalne bazy, i jeszcze wiele innych pesymistycznych scenariuszy które się wyklucza przez użycie repozytoriów co nie jest równoznaczne z redundacją danych. @MK W "dobie usług sieciowych" pojęcie "mirror" jako kopia bazy, pliku czyli ogólnie danych jest raczej szeroko znana, prawda? chyba że nie... @współczesny Hmmmm... Wiem postawmy na doradcę takiego fachowca co 20 lat temu robił w pieluchy, ten to się na nowoczesności zna na pewno tylko czy wie do czego ma to służyć?
odpowiedz zgłoś
do smutnego wspołczesnego Brawo, obrażanie człowieka w ukryciu pod internetowym nickiem jest genialnym przykładem właśnie nowoczesności, wiedzy, doświadczenia, pomysłów, kompetencji i obywatelskiej odwagi. Brawo, brawo, brawo.
odpowiedz zgłoś
Jacy doradcy taki system twórca projektu rozporządzenia ZSIN swój szczytowy okres rozwoju miał 20 lat temu i wówczas się zatrzymał. Obecnie nie dopuszcza do siebie myśli, że świat poszedł do przodu i dziś pracuje w oparciu o usługi sieciowe. Więc nie spodziewajmy się powstanie "współczesny" system, chyba, że GGK zmiani doradcę, ale na to chyba się nie zanosi...
odpowiedz zgłoś
To jakiś wsteczny system, albo nieporozumienie jeśli w dobie usług sieciowych zakłada się istnienie kopii baz.
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS