wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Kolebka Polski w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-10-10| Geodezja, Mapy, Prawo, Instytucje, Kataster

Studium zagospodarowania przestrzennego Warszawy


Pod obrady Rady m.st. Warszawy trafił dzisiaj dokument „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy”.

Jest to dokument dotyczący najważniejszych problemów rozwoju przestrzennego. Jego rolą jest:

kształtowanie polityki rozwoju przestrzennego Warszawy, koordynacja i zapewnienie spójności planów miejscowych, określenie zasad kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu, zgromadzenie informacji o Warszawie oraz określenie potrzeb i możliwości rozwojowych, kreowanie wizerunku i promocja Warszawy.

Zawarte w nim ustalenia mogą stanowić merytoryczną podstawę podejmowanych przez władze decyzji w sprawie realizacji inwestycji publicznych, takich jak infrastruktura inżynieryjna, komunikacyjna i społeczno-usługowa, a także określania zasad kształtowania warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.
Wśród najważniejszych założeń studium znalazły się m.in.:

zwrócenie i przybliżenie Warszawy do Wisły poprzez budowę bulwarów, plaż miejskich, przystani, oraz ogólnodostępnych obiektów kulturalnych, oświatowych, wypoczynkowych, gastronomicznych; wyeksponowanie i rewitalizacja zabytkowych obiektów i zespołów urbanistycznych, parków, ogrodów i skwerów w śródmieściu; zabudowanie w sposób planowy istniejących tam wolnych terenów; stworzenie i rewitalizacja centrum miasta po stronie praskiej i połączenie z centrum po stronie zachodniej mostami i komunikacją rzeczną; powstanie systemu obwodnic międzydzielnicowych; rozwijanie sieci metra, budowę II i III linii na Pragę, Wolę i Bemowo; modernizacja istniejących i budowa nowych linii tramwajowych, m.in. na Bemowie, do Tarchomina i Wilanowa, wzdłuż Mostu Północnego; szybkie połączenie drogowe i kolejowe lotniska z centrum miasta.

Źródło: Serwis internetowy m.st. Warszawy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt