wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-10-10| Geodezja, Mapy, Prawo, Instytucje, Kataster

Studium zagospodarowania przestrzennego Warszawy


Pod obrady Rady m.st. Warszawy trafił dzisiaj dokument „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy”.

Jest to dokument dotyczący najważniejszych problemów rozwoju przestrzennego. Jego rolą jest:

kształtowanie polityki rozwoju przestrzennego Warszawy, koordynacja i zapewnienie spójności planów miejscowych, określenie zasad kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu, zgromadzenie informacji o Warszawie oraz określenie potrzeb i możliwości rozwojowych, kreowanie wizerunku i promocja Warszawy.

Zawarte w nim ustalenia mogą stanowić merytoryczną podstawę podejmowanych przez władze decyzji w sprawie realizacji inwestycji publicznych, takich jak infrastruktura inżynieryjna, komunikacyjna i społeczno-usługowa, a także określania zasad kształtowania warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.
Wśród najważniejszych założeń studium znalazły się m.in.:

zwrócenie i przybliżenie Warszawy do Wisły poprzez budowę bulwarów, plaż miejskich, przystani, oraz ogólnodostępnych obiektów kulturalnych, oświatowych, wypoczynkowych, gastronomicznych; wyeksponowanie i rewitalizacja zabytkowych obiektów i zespołów urbanistycznych, parków, ogrodów i skwerów w śródmieściu; zabudowanie w sposób planowy istniejących tam wolnych terenów; stworzenie i rewitalizacja centrum miasta po stronie praskiej i połączenie z centrum po stronie zachodniej mostami i komunikacją rzeczną; powstanie systemu obwodnic międzydzielnicowych; rozwijanie sieci metra, budowę II i III linii na Pragę, Wolę i Bemowo; modernizacja istniejących i budowa nowych linii tramwajowych, m.in. na Bemowie, do Tarchomina i Wilanowa, wzdłuż Mostu Północnego; szybkie połączenie drogowe i kolejowe lotniska z centrum miasta.

Źródło: Serwis internetowy m.st. Warszawy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS