wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-14| GNSS, Firma, Software

Centymetry mimo zagłuszania GPS

Locata Corporation z powodzeniem zakończyła kolejny etap tworzenia dla sił powietrznych Stanów Zjednoczonych systemu, który zapewni centymetrową dokładność pozycjonowania w przypadku zakłócania sygnałów GPS.


Centymetry mimo zagłuszania GPS <br />
Poligon White Sands (fot. Wikipedia)
Poligon White Sands (fot. Wikipedia)
Celem kontraktu jest zbudowanie systemu Non-GPS Based Positioning System (jego komercyjna nazwa to LocataNet) obejmującego swoim zasięgiem poligon White Sands w Nowym Meksyku o powierzchni 6,5 tys. km kw. Dzięki ukończeniu fazy Critical Design Review (CDR) firma wdroży to rozwiązanie do października br. na powierzchni 1,5 tys. km kw. Zgodnie z założeniami ma ono gwarantować centymetrową dokładność wyznaczania pozycji nawet w przypadku niedostępności sygnałów GPS spowodowanej np. ich zakłócaniem. Ukończenie realizacji całego zamówienia zaplanowano na przyszły rok.

Jak mówi wykonawca prac, będzie to największe – jak dotąd – wdrożenie systemu LocataNet w historii firmy. Spółka podkreśla ponadto, że jest to jedyne na świecie rozwiązanie gwarantujące autonomiczne wyznaczenie pozycji z tak dużą dokładnością i na tak dużej powierzchni.

Zasady funkcjonowania i możliwości systemu LocataNet mają zostać oficjalnie zaprezentowana podczas zbliżającej się konferencji Instytutu Nawigacji (19-23 września, Portland, USA).

Źródło: Locata Corp., JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Paranoja Te amerykańce to już popadli w całkowitą paranoję na punkcie bezpieczeństwa. Normalnie wszyscy na nich polują, niech lepiej wcale nie opuszczają swojego kraju.
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS