Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-12| GIS, Software

Nowość Autodesku do modelowania

W sierpniu firma Autodesk wprowadziła do swojej oferty oprogramowanie Autodesk Infrastructure Modeler 2012.


Nowość Autodesku do modelowania

Pomaga ono urbanistom, inżynierom GIS oraz inżynierom projektu w szybki sposób tworzyć, oceniać i porównywać propozycje projektów infrastruktury w kontekście istniejącego środowiska naturalnego lub terenów zabudowanych. Dzięki możliwości tworzenia rozbudowanych wizualizacji projektów infrastruktury transportowej, lądowej, wodnej lub energetycznej, Infrastructure Modeler przyspiesza uzyskanie akceptacji udziałowców przedsięwzięcia i ułatwia podejmowanie pewniejszych decyzji.

Oprogramowanie Autodesk Infrastructure Modeler usprawnia projektowanie koncepcyjne, umożliwiając tworzenie trójwymiarowych modeli istniejącej infrastruktury z wykorzystaniem dostępnych danych rastrowych, GIS, CAD i modeli informacji o budynku (BIM). Program pozwala szybko przekształcać dwuwymiarowe osie dróg, instalacji rurowych lub obrysy budynków w trójwymiarowe modele, które można rozbudować, łącząc je ze szczegółowymi projektami istniejących budynków i infrastruktury przeniesionymi z oprogramowania AutoCAD Civil 3D, programów z rodziny Autodesk Revit lub innego oprogramowania do modelowania.

Oprogramowanie to będzie prezentowane na konferencji „M@py w sieci” w kwietniu 2012 r.

Źródło: Tech Data Polska


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS