wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-06| GIS, Przetargi

Kto zbuduje Leśne Centrum Informacji?

Instytut Badawczy Leśnictwa ogłosił przetarg nieograniczony na stworzenie systemu Leśne Centrum Informacji – platforma informacyjna monitoringu środowiska przyrodniczego. Wartość zamówienia przekracza wyrażoną w złotych równowartość 193 tys. euro. Oferty można składać do 26 września br.


Kto zbuduje Leśne Centrum Informacji? <br />
fot. JK
fot. JK

Leśne Centrum Informacji będzie kompleksową platformą informatyczną służącą do składowania, przetwarzania, udostępniania i analiz danych oraz wyników prac badawczych z zakresu ochrony różnorodności biologicznej, monitoringu środowiska leśnego oraz ochrony przeciwpożarowej lasu.

Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat zrealizował:
• 1 usługę o wartości min. 10 mln zł brutto, której przedmiotem było zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie systemu informatycznego (w tym dostawa sprzętu komputerowego, obejmująca co najmniej dostawę macierzy dyskowej i serwera o wartości min. 1 mln zł brutto, przeprowadzenie szkoleń użytkowników systemu, dostawę dokumentacji systemu, przeprowadzenie testów systemu).
• 2 usługi, każda o wartości min. 700 tys. zł brutto, których przedmiotem było zaprojektowanie, budowa i wdrożenie hurtowni danych (w tym przynajmniej 1 z nich obejmowała zaprojektowanie, budowę i wdrożenie w ramach hurtowni co najmniej 40 wymiarów i co najmniej 30 faktów, przynajmniej 1 z nich była realizowana w technologii oferowanej przez wykonawcę).
• 2 usługi, których przedmiotem była wdrożenie systemu klasy LIMS (w tym jedna usługa była wykonywana dla instytutu naukowego, którego laboratorium posiada certyfikat PN-EN ISO-IEC 17025:2005; jedna usługa o wartości min. 200 tys. zł brutto).
• 2 usługi, każda o wartości min. 800 tys. zł brutto, których przedmiotem było zaprojektowanie, budowa i wdrożenie systemu informatycznego do przetwarzania i analizy danych przestrzennych.
• 1 usługę o wartości min. 400 tys. zł brutto, której przedmiotem było dostarczenie kompletnego systemu przeznaczonego do zbierania danych w terenie przy użyciu urządzeń przenośnych składającego się minimum z kilku modułów: - przygotowania danych do pracy w terenie, - mapowego wykorzystującego GPS przeznaczonego do nawigowania i odnajdowania punktów terenowych o zadanych współrzędnych, - pracującego na urządzeniach przenośnych przeznaczonego do wprowadzania danych w terenie, - pobierania danych z urządzeń przenośnych.

Wymagane wadium: 200 tys. zł. Kryteria wyboru najkorzystniejszej oferty: cena (50%), rozwiązanie techniczne oferowanego systemu (30%), punktowane funkcjonalności systemu (20%), szczegóły w SIWZ.

Źródło: IBL


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS