wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-08-25| Przetargi, Instytucje

Biuro przepustek nie jest siedzibą GUGiK

Jak informuje wczorajsza „Rzeczpospolita” (z 24 sierpnia), nawet dwuminutowe spóźnienie w złożeniu oferty dyskwalifikuje ją z przetargu. Przekonało się o tym ostatnio jedno z konsorcjów chcących wystartować w przetargu rozpisanym przez GUGiK na „implementację węzłów Infrastruktury Informacji Przestrzennej w celu zapewnienia dostępu do danych i dokumentów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz wytworzenie dedykowanych narzędzi do obsługi modułów mapowych”.


Biuro przepustek nie jest siedzibą GUGiK

Konsorcjum firm Wasko i GISPartner przekonywało, że pracownik, który odwoził ofertę, był w biurze przepustek 15 minut przed godz. 12 (do tej godz. należało złożyć ofertę). Była jednak kolejka i stracił kilka minut. Później okazało się, że urzędniczki wyznaczonej do kontaktów z wykonawcami nie było w pokoju. Pracownik biura przepustek skontaktował się z inną osobą, ale zanim zeszła i odebrała kopertę z ofertą, upłynęły kolejne minuty. Dlatego na pieczątce potwierdzającej odbiór wpisano godz. 12.02. GUGiK uznał, że w tej sytuacji nie może jej otwierać, i zwrócił ją konsorcjum. Ono zaś odwołało się do Krajowej Izby Odwoławczej.

Wykonawca zwrócił uwagę, że w SIWZ nie wskazano pokoju, w którym ma być złożona oferta. Mowa była w niej tylko o tym, że ma to nastąpić w siedzibie zamawiającego. Skład orzekający KIO stwierdził, że skoro zamawiający nie wskazał konkretnego pokoju, to ofertę można było złożyć w każdym miejscu siedziby zamawiającego. Jednak nie może być za nią uznane biuro przepustek, gdyż w gmachu przy ul. Wspólnej 2 służy ono wielu instytucjom, nie tylko GUGiK.

Źródło: ?Rzeczpospolita?, KIO


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
gdzie trzeba i tak są, WASKO poszkodowane?!- bez komentarza- długośc powiązań przekacza nawet siec gazociągów w kraju. DLa zainteresowanych: http://www.wasko.pl/default.aspx?docId=7003
odpowiedz zgłoś
Wszystko się zgadza ... Wszystko się zgadza, co piszecie, wina firmy etc... Proszę też zwrócić uwagę, idę na biuro przepustek i : 1. Z biura dzwonię po konkretną osobę, żeby była tak łaskawa i zeszła ( ewentualnie odebrała ofertę i potwierdziła odbiór ) 2. Rejestruję się, dzwonią po urzędnika i wchodzę na korytarze i pokoje z osobą towarzyszącą. Punkty 1 i 2 nie sprzyjają składaniu ofert w GUGiK o 11:55 jeśli składanie jest na 12:00
odpowiedz zgłoś
GUGiK nie dba o wykonawcę Pomijając ten konkretny przetarg to GUGiK nigdy nie podaje pokoju do złożenia oferty i są z tym kłopoty. Firmy kurierskie krążą godzinami a najgorzej kiedy oferta trafi do głównej kancelarii w dniu otwarcia, tam nikt się nie przejmuje żeby dostarczyć ją na czas na otwarcie.
odpowiedz zgłoś
KRYTERIA czy było kryterium mówiące o tym co uważamy za przesyłkę przyjętą do zamawiającego? bo może przesyłka znajdująca sie w budynku zamawiającego jest uznana za dostarczona. Czy winę ponosi składający czy zamawiający w związku ze urzędnicy nie wykonują swojej pracy profesjonalnie. Niema ich w wyznaczonym czasie w wyznaczonym miejscu do kontaktu z petentami. Szczególnie wypowiadam się o urzędnikach geodezyjnych uważam ze praca jest czynnikiem ubocznym we wszelakich ośrodkach geodezyjnych (MOD, POD) podczas spotkań towarzyskich w godzinach od 8-15 Ale z drugiej strony jeśli dana firma jest zainteresowana wygraniem danego przetargu to nie wpada z dokumentacja za 5 12 chyba ze jest zainteresowana narobieniem tylko hałasu wokół tej sprawy.
odpowiedz zgłoś
zasady Zasady są zasadami, jak była 12:02 to jak można wpisać 11:59 ? Bez jaj !!! Współczuje WASKO ale sami są sobie winnni.
odpowiedz zgłoś
do patrona profesjonalizmu brakuje takim urzędniczynom jak ty patron (specjalnie z małej). Organizujac przetarg powinno dążyć się do tego aby było jak najwięcej oferentów. Być może to konsorcium specjalnie składa oferty w ostatnij chwili.
odpowiedz zgłoś
Nie pierwszy raz Niestety redaktor zapomniał dodać - firma Wasko nie pierwszy raz spóźniła się ze złożeniem oferty w GUGIK i nie pierwszy raz poszła z tym do KIO i przegrała. To chyba świadczy o braku profesjonalizmu tej firmy i jak widać wciąż się niczego nie nauczyli :]
odpowiedz zgłoś
kto zrobi porządek ? nie jest to 1-szy przypadek z przyjęciem oferty. Wreszcie sprawa została nagłośniona.
odpowiedz zgłoś
a może były dwie oferty przygotowane? czekało się do samego końca i w całym zamieszaniu brakło czasu na wyjęcie odpowiedniej kopertki i złożenie na czas? Wyrazy współczucia dla tego konsorcjum :(
odpowiedz zgłoś
9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS