wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-08-24| GIS, Firma, Software

AutoCAD LT w App Store

Rok po opublikowaniu AutoCAD-a dla systemu operacyjnego Apple’a firma Autodesk zdecydowała się na dystrybucję odchudzonej wersji tego programu – AutoCAD LT – za pośrednictwem Mac App Store.


AutoCAD LT w App Store
Jest to najprawdopodobniej pierwszy przypadek sprzedaży oprogramowania tej klasy i o takiej wartości w sklepie internetowym. AutoCAD LT dla Mac OS X kosztuje 899 dolarów. Jak przyznają przedstawiciele Autodesku, aż 30% z tej kwoty to prowizja dla Apple’a. Internauci donoszą jednak, iż na razie aplikację można pobrać wyłącznie z terytorium Stanów Zjednoczonych i Kanady.

AutoCAD LT oferuje stuprocentową zgodność z formatem DWG. W przeciwieństwie do pełnej wersji programu (około czterokrotnie droższej) nie posiada jednak funkcji: nagrywania akcji, rysowania w 3D, zarządzania zestawami arkuszy, rozszerzania za pomocą skryptów (LISP, ARX, VBA), grafiki prezentacyjnej, zarządzania standardami CAD oraz nie jest dostępny w postaci licencji sieciowych.

Źródło: DobreProgramy, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
AutoCAD na Linux do ,,zainteresowany'' - na Linux to wypróbuj DraftSight http://www.3ds.com/products/draftsight/free-cad-so ftware/ Dość dobrze zastępuje AutoCAD LT.
odpowiedz zgłoś
a już jest na Androida ... A dla każdego geodety już teraz jest na komórkę z Androidem prosty lecz użytyczny program do wyszukiwania punktów np osnowy na podstawie współrzędnych XY w układach państwowych. Dostępne na AndroidMarket. Ile osób użyje CADA w terenie ??
odpowiedz zgłoś
hmm ciekawe kiedy pojawi sie wersja dla Linux?!
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS