wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-08-18| GIS, Mapy, Prawo

Rozporządzenie o BDOT i BDO bez uwag?

Na stronie MSWiA opublikowano projekt rozporządzenia w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz bazy danych ogólnogeograficznych, a także standardowych opracowań kartograficznych w brzmieniu skierowanym na konferencję uzgodnieniową.


Rozporządzenie o BDOT i BDO bez uwag? <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl
Jak napisano w ocenie skutków regulacji, projekt został przesłany do konsultacji z organizacjami społeczno-zawodowymi działającymi w obszarze geodezji i kartografii: Stowarzyszenia Geodetów Polskich, Stowarzyszenia Kartografów Polskich, Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej, Instytutu Geodezji i Kartografii, Geodezyjnej Izby Gospodarczej, Krajowego Związku Pracodawców Firm Geodezyjno-Kartograficznych, Towarzystwa Urbanistów Polskich i Stowarzyszenia Użytkowników Krajowego Systemu Informacji o Terenie GISPOL. Wymienione instytucje nie zgłosiły do rozporządzenia żadnych uwag.

Jak jednak dowiedzieliśmy się w Stowarzyszeniu Kartografów Polskich, mimo bardzo krótkiego terminu zarezerwowanego na konsultacje organizacja ta swoje zastrzeżenia do tego projektu przesłała. Są one zresztą od pewnego czasu dostępne na stronie internetowej Stowarzyszenia, a także pisaliśmy o nich na Geoforum.

Jak napisano dalej w OSR, projekt został również przedłożony Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego MSWiA. W jej trakcie wpłynęły uwagi Związku Powiatów Polskich dotyczące zasilania bazy BDOT10k z bazy danych EGiB oraz klasyfikacji funkcji budynków. W projektowanych rozporządzeniach w sprawie bazy danych obiektów topograficznych, jak i w projektowanym rozporządzeniu w sprawie ewidencji gruntów i budynków przyjęto wspólną klasyfikację funkcji budynków, zgodną z Polską Klasyfikacją Obiektów Budowlanych (PKOB), co zapewnia harmonizację baz EGiB oraz BDOT10k. Po wejściu w życie projektowanego rozporządzenia w sprawie EGiB będzie konieczne dostosowanie istniejących baz w tym zakresie oraz poniesienie związanych z tym kosztów.

Konferencja uzgodnieniowa na temat tego rozporządzenia odbędzie się 23 sierpnia.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS