Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-08-18| Prawo

Rozporządzenie o adresach po konsultacjach

Na stronie MSWiA ukazała się kolejna wersja rozporządzenia w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów w wersji po konferencji uzgodnieniowej.


Rozporządzenie o adresach po konsultacjach  <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia
Odbyło się ono 12 sierpnia w siedzibie GUGiK, a udział wzięli w nim przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, Głównego Urzędu Statystycznego, Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Departamentu Prawnego MSWiA.

W wyniku konferencji:
1) Główny Urząd Statystyczny:
a) odstąpił od uwagi opisanej w tabeli rozbieżności pod nr 81,
b) przyjął zaproponowane rozszerzenie uzasadnienia do uwagi opisanej pod nr 84,
c) przyjął zaproponowane uzasadnienie do uwag opisanych pod nr 82 i 92;
2) Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało nowe brzmienie § 2 pkt 11, opisane w tabeli rozbieżności pod nr 94, które zostało zaakceptowane przez GUGiK.
Pozostałe uzasadnienia do uwag zgłoszonych w trakcie II tury uzgodnień międzyresortowych zostały przyjęte w brzmieniu opisanym w tabeli rozbieżności.

W trakcie obrad wskazano ponadto na potrzebę wprowadzenia regulacji ustawowych, które będą zapewniały integrację EMUiA z ewidencją ludności i wskazywały, że adresy zawarte w EMUiA są źródłem danych adresowych w ewidencji ludności. Zwrócono również uwagę na konieczność wprowadzenia regulacji ustawowych mających na celu wychwytywanie i eliminowanie nieprawidłowości w nadawaniu adresów budynkom (np. nieprawidłowe przyporządkowanie do miejscowości).

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS