wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-08-18| Prawo

Rozporządzenie o adresach po konsultacjach

Na stronie MSWiA ukazała się kolejna wersja rozporządzenia w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów w wersji po konferencji uzgodnieniowej.


Rozporządzenie o adresach po konsultacjach <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia
Odbyło się ono 12 sierpnia w siedzibie GUGiK, a udział wzięli w nim przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, Głównego Urzędu Statystycznego, Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Departamentu Prawnego MSWiA.

W wyniku konferencji:
1) Główny Urząd Statystyczny:
a) odstąpił od uwagi opisanej w tabeli rozbieżności pod nr 81,
b) przyjął zaproponowane rozszerzenie uzasadnienia do uwagi opisanej pod nr 84,
c) przyjął zaproponowane uzasadnienie do uwag opisanych pod nr 82 i 92;
2) Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało nowe brzmienie § 2 pkt 11, opisane w tabeli rozbieżności pod nr 94, które zostało zaakceptowane przez GUGiK.
Pozostałe uzasadnienia do uwag zgłoszonych w trakcie II tury uzgodnień międzyresortowych zostały przyjęte w brzmieniu opisanym w tabeli rozbieżności.

W trakcie obrad wskazano ponadto na potrzebę wprowadzenia regulacji ustawowych, które będą zapewniały integrację EMUiA z ewidencją ludności i wskazywały, że adresy zawarte w EMUiA są źródłem danych adresowych w ewidencji ludności. Zwrócono również uwagę na konieczność wprowadzenia regulacji ustawowych mających na celu wychwytywanie i eliminowanie nieprawidłowości w nadawaniu adresów budynkom (np. nieprawidłowe przyporządkowanie do miejscowości).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS