wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-08-11| Sprzęt, Przetargi, Edukacja, Software

Przetarg na LiDAR dla Politechniki Gdańskiej

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej ogłosił przetarg nieograniczony na dostawę skanera 3D i oprogramowania w ramach projektu Centrum Zaawansowanych Technologii Pomorze. Oferty można składać do 29 sierpnia 2011 r.


Przetarg na LiDAR dla Politechniki Gdańskiej

Zamówienie podzielono na 3 części. Pierwsza z nich obejmuje dostawę skanera geodezyjnego laserowego 3D umożliwiającego pozyskiwanie informacji przestrzennych w postaci zbioru punktów o współrzędnych XYZ (powinien on wykonywać pomiar impulsowy, być wyposażony w dwuosiowy kompensator, mieć zasięg skanowania nie mniejszy niż 250 metrów, a szybkość skanowania przy zachowaniu pełnej dokładności lepsza od 40 tys. pkt na sekundę, a także mieć wbudowany aparat cyfrowy o minimalnej rozdzielczości 4 Mpix). Druga część obejmuje oprogramowanie wspomagające modelowanie 3D oraz obliczenia na obrazach cyfrowych, a trzecia – aktualizację posiadanego przez zamawiającego oprogramowania fotogrametrycznego (PI-3000).

Wykonawca części 1. powinien wykazać, że w ciągu ostatnich trzech lat zrealizował co najmniej 3 dostawy skanerów 3D na łączną kwotę nie mniejszą niż 800 tys. zł brutto; części 2. – co najmniej 3 dostawy oprogramowania dla geodezji, w tym przynajmniej jedną dostawę oprogramowania wspomagającego modelowanie 3D oraz obliczenia na obrazach cyfrowych, na kwotę nie mniejszą niż 60 tys. zł brutto; części 3. – co najmniej 3 dostawy oprogramowania fotogrametrycznego dla geodezji na kwotę nie mniejszą niż 25 tys. zł brutto.

Wadium wymagane jest tylko dla część 1 (7 tys. zł) i 2 (1 tys. zł). Jedynym kryterium wyboru wykonawcy będzie cena. Termin realizacji zamówienia: 3 miesiące od zawarcia umowy.

Źródło: Politechnika Gdańska, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
And the winner is.... Leica ScanStation C10? :) @Geodeta, Pan obserwator mysle ze chcial zwrocic uwage iz sa dostepne skanery impulsowe o szybkosci skanowania trzykrotnie wyzszej od wymaganej w przetargu, jednak takowe nie maja wybudowanej kamerki za to mozna podlaczyc dobra lustrzanke. Pozdrawiam.
odpowiedz zgłoś
lidar "powinien on wykonywać pomiar impulsowy" Pan Obserwator powinien lepiej obserwować, a przynajmniej rozróżniać skaner impulsowy od fazowego.
odpowiedz zgłoś
lidar 40000pkt/sekundę - to chyba chodzi o egzemlarz muzealny?
odpowiedz zgłoś
@falo w przypadku lotniczych użuwa się akronimu ALS lub ALSM
odpowiedz zgłoś
LiDAR NIE.
odpowiedz zgłoś
LiDAR? Czy nie jest tak, że termin LiDAR używany jest tylko w przypadku skanerów lotniczych?
odpowiedz zgłoś
6 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS