wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-08-10| GIS, Software

Nowa wersja ArcGIS dla iOS

Firma Esri udostępniła uaktualnioną wersję aplikacji ArcGIS dla iOS, która zawiera kilka nowych udogodnień, np. wsparcie dla okienek typu pop-up oraz dostęp do map bazowych na ArcGIS Online.


Nowa wersja ArcGIS dla iOS
Dzięki możliwości wywoływania okienek typu pop-up użytkownik po kliknięciu na mapę będzie miał dostęp do dodatkowych informacji – tekstów, zdjęć, wykresów i linków. Dodatkowo będzie mógł skorzystać z wielu różnych map bazowych ArcGIS Online. Dostępne są one po kliknięciu przycisku na interfejsie użytkownika. Galeria map bazowych zawiera mapy topograficzne, zdjęcia lotnicze i mapy satelitarne, a także mapy programu Community Maps, których twórcami są sami użytkownicy.

ArcGIS dla iOS wspiera również wymianę informacji między wieloma użytkownikami oraz wśród społeczności internetowej. Mapy w ArcGIS mogą być teraz udostępniane poprzez krótkie wiadomości tekstowe (SMS), przez Twittera, Fecebooka i e-maila. Użytkownicy mogą błyskawicznie wysyłać swoje mapy za pomocą wiadomości tekstowych lub umieszczać je w serwisach społecznościowych, aby informować współpracowników i znajomych oraz współpracować z nimi w środowisku GIS.

Esri dodało także do ArcGIS dla iOS dynamiczną legendę. W przeciwieństwie do legend statycznych określających symbolikę, która nie jest widoczna we wszystkich skalach, dynamiczne legendy definiują symbole adekwatnie do treści wyświetlanej w danej chwili mapy.

Również sam interfejs użytkownika w ArcGIS dla iOS został unowocześniony, aby stworzyć więcej miejsca dla mapy. Nowa wersja umożliwia zaznaczanie zakładkami swojej lokalizacji na mapie, co ułatwia przełączanie się między różnymi warstwami.

ArcGIS dla iOS można pobrać z App Store.

Źródło: Esri Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS