wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-08-04| Sprzęt, Firma

Pozytywny II kwartał u producentów sprzętu

Notowani na giełdach najwięksi producenci sprzętu geodezyjnego (amerykański Trimble, japoński Topcon, szwedzki Hexagon) powinni zaliczyć II kwartał br. do udanych.


Pozytywny II kwartał u producentów sprzętu
Grupa Hexagon, do której należą m.in. marki Leica Geosystems, GeoMax, Intergraph, chwali się w swoim najnowszym raporcie finansowym wzrostem sprzedaży o 13% do 543 mln euro (w porównaniu z 341 mln euro w analogicznym okresie 2010 r.). 197 mln euro z tej kwoty wygenerował dział Geosystems. Zysk operacyjny Hexagonu wzrósł z 63 mln euro w zeszłym roku do 114 mln euro.

Jeszcze lepszym wzrostem sprzedaży może pochwalić się firma Trimble. W II kwartale jej przychody wyniosły ponad 407 mln dolarów, czyli 22% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Największa część z tej sumy pochodzi ze sprzedaży w dziale Inżynieria i budownictwo (237 mln dol.) oraz Rozwiązania polowe (104 mln dol.). Tutaj także notowany jest najwyższy wzrost przychodów wynoszący odpowiednio 26% i 30%. Spadek sprzedaży, i to niewielki (o 1%), zanotowano jedynie w dziale Urządzeń zaawansowanych. Zysk operacyjny Trimble’a wyniósł w II kwartale br. 80 mln dol., co oznacza wzrost o 30%.

Mniej optymistyczne wyniki notuje Topcon. W II kwartale br. (w rozliczeniach spółki nazywanym I kwartałem) przychody spółki wyniosły 21,7 mld jenów (794 mln zł), co w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku oznacza spadek o 1,1%. Pozytywnym akcentem raportu tej korporacji jest jednak zmniejszająca się strata, która w II kwartale 2010 r. wyniosła blisko 1,6 mld jenów (58 mln zł), a w tym roku spadła do nieco ponad 0,9 mld (33 mln zł). Topcon wciąż liczy, że ten roku uda się zakończyć zyskiem w wysokości 3 mld jenów (110 mln zł).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS