wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-08-04| Ludzie

Ulica Jerzego Fellmanna

Na wniosek lokalnego koła Stowarzyszenia Geodetów Polskich Rada Miejska w Kościanie (woj. wielkopolskie) podjęła uchwałę o nadaniu jednej z ulic tego miasta imienia zmarłego w 2009 roku Jerzego Fellmanna – geodety, profesora Politechniki Warszawskiej.


Ulica Jerzego Fellmanna

W tym mieście urodził się on w 1922 roku i tam ukończył Gimnazjum i Liceum im. św. Stanisława Kostki. Potem wyjechał na studia do Warszawy i na stałe związał się ze stolicą. Przez ponad 40 lat wykładał na Politechnice Warszawskiej, był dziekanem Wydziału Geodezji i Kartografii w latach 1985-89. Specjalizował się w fotogrametrii oraz zastosowaniu metod geodezyjnych i fotogrametrycznych w budownictwie i inżynierii. Był również postacią znaną wśród archeologów.
Jak mówi „Gazecie Kościańskiej” tamtejszy geodeta Wacław Taciak, prof. Fellmann, choć mieszkał w Warszawie, był głęboko przywiązany do Ziemi Kościańskiej i przy każdej okazji podkreślał, że jest Wielkopolaninem i Kościaniakiem.

Z wnioskiem o upamiętnienie Jerzego Fellmanna wystąpiło Stowarzyszenie Geodetów Polskich – Koło Kościan im. inż. Tadeusza Zajączkowskiego, a poparły go m.in.: Zarząd Główny SGP w Warszawie, Zarząd Oddziału Wielkopolskiego SGP w Poznaniu, dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, Polski Związek Tenisowy (prof. Fellmann był zapalonym tenisistą) oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Kościańskiej.

Życiorys prof. Jerzego Fellmanna na Geoforum.pl

BS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS