wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-08-03| GIS, Firma, Przetargi

KGHM zamawia GIS

KGHM Polska Miedź SA ogłosiła przetarg ograniczony na budowę i wdrożenie systemu informacji przestrzennej dla potrzeb monitoringu geologicznego.


KGHM zamawia GIS <br />
fot. BMT Cordah
fot. BMT Cordah

Przedmiotem zamówienia jest budowa nowego systemu informacji przestrzennej, który ma przejąć funkcje wykorzystywanego obecnie w Oddziale Zakład Hydrotechniczny systemu SyZeM (Numeryczny system informacji o składowisku Żelazny Most wraz z bazą danych geodezyjnych, geologicznych, hydrogeologicznych, geotechnicznych, geofizycznych). Nowy system ma zachować całą funkcjonalność SyZeM-u oraz wprowadzić nowe narzędzia opisane w „Koncepcji rozbudowy Systemu SyZeM 2.4”. Funkcjonalność nowego systemu obejmie moduły wykorzystywane w systemie SyZeM stanowiące wyłączną własność firmy BMT Argoss, do których Oddział Zakład Hydrotechniczny (O/ZH) nie posiada autorskich praw majątkowych i dokumentacji technicznej.

System będzie bazować na najnowszych wersjach oprogramowania Bentley i Oracle (z wykorzystaniem opcji Spatial). Jego budowa powinna być wykonana w nowoczesnym środowisku programistycznym, np. Visual Studio C# wraz platformą .NET. System będzie zbudowany w architekturze klient-serwer, z możliwością dostępu dla wykonawców zewnętrznych spoza sieci WAN KGHM, z wykorzystaniem łączy internetowych.

Podstawowym kryterium oceny wydajności SIP-u będzie czas pobrania z serwera na stację kliencką mapy zasadniczej wzbogaconej o treść infrastruktury technicznej Oddziału Zakład Hydrotechniczny, który nie powinien przekraczać 3 min. Założenie dotyczy mapy o ilości maks. 140 tys. obiektów graficznych. Wywołanie modułów funkcjonalnych (formatek) nie powinno przekroczyć 10 s.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy składać do 22 sierpnia. Wadium: 25 tys. zł. Kryteria oceny ofert: cena (70%), termin realizacji (30%).

Źródło: KGHM, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS