wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-29| GIS, Firma

SMT Software na dużym plusie

W opublikowanym w tym tygodniu raporcie finansowym za II kwartał br. wrocławska firma SMT Software chwali się sporymi wzrostami przychodów (58% względem II kwartału 2010 r.) oraz zysków (1297% względem I półrocza 2010 r.).


SMT Software na dużym plusie <br />
fot. JK
fot. JK
W II kwartale nastąpiła radykalna zmiana w wypracowanym zysku na sprzedaży, który wyniósł 0,84 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie roku poprzedniego odnotowano stratę w wysokości 0,13 mln zł. SMT Software wypracowała kwartalny zysk netto na poziomie 0,66 mln zł pomimo jednorazowego odpisu aktualizacyjnego wartości aktywów niefinansowych w wysokości 367 tys. zł.

Na osiągnięcie powyższych wyników w znaczącym stopniu wpływ miały stałe umowy o współpracy z Microsoft, Deloitte i BRE Leasing, działania sprzedażowe oddziału holenderskiego oraz przychody z miesięcznych abonamentów opłacanych przez coraz większą liczbę klientów systemu SATIS.

Dobre wyniki w II kwartale sprawiły, że w ujęciu narastającym I półrocze 2011 roku zostało zamknięte przychodami na poziomie prawie 14 mln zł, co oznacza 84% wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku 2010 r. (7,5 mln zł). Zysk na sprzedaży osiągnął w tym półroczu rekordową dynamikę na poziomie 1297%: 1,7 mln zł, przy 0,1 mln zł osiągniętym w I półroczu roku 2010. Na przestrzeni tych sześciu miesięcy spółka uzyskała również 40% dynamikę zysku netto, który wyniósł 1,4 mln zł w porównaniu do 1 mln uzyskanego w pierwszym półroczu roku poprzedniego.

– Po sześciu miesiącach 2011 roku uzyskaliśmy przychód na poziomie prawie 14 mln zł, a należy pamiętać, że w całym roku 2010 SMT Software wypracowała 18,06 mln zł przychodów – powiedział Sebastian Łękawa, prezes zarządu SMT Software S.A. – Rok 2010 był rekordowym rokiem w historii naszej spółki. Wyniki uzyskane w pierwszym półroczu 2011 zapowiadają, że rok 2011 będzie znacznie lepszy od poprzedniego – dodaje.

Źródło: SMT Software


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS