wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-22| GIS, Edukacja, Imprezy

Konkurs na zastosowanie SprintMap

Firma SmallGIS ogłosiła konkurs dla studentów pod hasłem „SprintMAP – ergonomia zastosowań” na najlepszą pracę wykorzystującą rozwiązania GIS.


Konkurs na zastosowanie SprintMap

Zasady oceny przede wszystkim premiują obliczenia ekonomii zastosowania. Organizatorzy proponują kilka obszarów tematycznych prac:

1. Planowanie przestrzenne – usprawnienia pracy projektanta i referatu w urzędzie.
2. Środowisko przyrodnicze – wykorzystanie zasobów leśnej mapy numerycznej.
3. Teledetekcja – zastosowania 8-kanałowych zobrazowań WorldView2
4. Zastosowania interdyscyplinarne.

Jako przykładowe prace podano: • zasilanie leśnej mapy numerycznej z państwowych rejestrów danych przestrzennych EGiB, BDOT itd.; • wykorzystanie państwowych rejestrów danych przestrzennych np. EGiB, BDOT, SLMN w planowaniu przestrzennym; • wykorzystanie leśnej mapy numerycznej do wykonania wybranych warstw BDOT.

Aby móc przygotować prace konkursową z wykorzystaniem rozwiązań proponowanych przez firmę SmallGIS, uczestnicy otrzymają licencję na odpowiednie narzędzie SprintMAP. Nagrody to: 2 tys. zł za 1.miejsce, 1 tys. zł za 2. i 500 zł za 3. Konkurs przeznaczony jest dla studentów (studia I, II i III stopnia oraz podyplomowe). Zgłoszenia uczestnictwa do 30 października.

Konkurs został ogłoszony w czasie spotkania plenerowego GIS Night organizowanego przez firmę SmallGIS (Radoszyce, 9-10 lipca). Oprogramowanie SprintMap bazuje na rozwiązaniach Esri.

Źródło: SmallGIS


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
nauka i kasa nauczyć?... - czy zrobić beta testy programu (szczęśliwcy 3 osoby dostaną jakieś niewielkie pieniądze a reszta co? - uścisk ręki prezesa albo i nie..;). Program pewnie ma potencjał ale niestety do tego żeby robił dobrze to mu b. dużo brakuje:). Ja wiem, że najlepsze pomysły na coś nowego to mają studenci - ale, żeby ich tak w konia robić...
odpowiedz zgłoś
Automatyzacja wydruków w SprintMAP to tylko niewielki procent funkcjonalności. Wywołanie szablonu domyślnej kompozycji mapy to kreator zawierający łącznie 4 - 6 opcji wyboru w zależności od rodzaju produktu. Trudno się w tym zgubić. Trochę bardziej złożony jest w SprintMAP.LAS gdzie interfejs zawiera również obsługę wydruku atlasowego, sekcyjnego, szkice gospodarcze, etc. - łącznie kilkadziesiąt wzorców map zgodnych z Instrukcją Urządzania Lasu i zarządzeniami dyrektorów regionalnych. SprintMAP nie wykonuje automatycznie finalnej redakcji - bo komputer zwykle tego nie potrafi. Po to jest konkurs aby ktoś mógł zmierzyć metodą naukową (nie jak w komentarzach poniżej) wydajność takiej metody automatyzacji rutynowych, powtarzalnych i najbardziej pracochłonnych czynności. Kilkaset osób pracuje w aplikacjach SprintMAP. Ich czas i komfort pracy jest najistotniejszy. Konkurs jest dla tych, którzy chcą się czegoś przy okazji nauczyć.
odpowiedz zgłoś
. Według mnie fajna opcja dla studentów - np. do wykorzystania w pracy magisterskiej.
odpowiedz zgłoś
może tylko dodajmy że SprintMap jest to jeden z najgorszych programów z jakimi przyszło mi pracować pod względem czytelności i jakości ostatecznie wygenerowanych map. Ale faktycznie da się na nim zrobić jakieś wydruki. Muszę powiedzieć, że podziwiam sprawność menadżerską tej firmy :)
odpowiedz zgłoś
kpiny nagroda powinna wynosić 25000...cwaniaki
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS