wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-22| GIS, Firma, Przetargi, Instytucje

Sprzęt dla GSIP już w ratuszu

Pierwsza część sprzętu komputerowego dla Grudziądzkiego Systemu Informacji Przestrzennej została dostarczona do Urzędu Miejskiego.


Sprzęt dla GSIP już w ratuszu

Do ratusza przywieziono 44 komputery, w tym 16 stacji graficznych i 28 roboczych, 12 skanerów A4, skaner A0 i 44 awaryjnych zasilaczy UPS, 12 laserowych i kolorowych drukarek A4 oraz 4 drukarki atramentowe formatu A2. Każdy komputer zaopatrzony jest ponadto w monitor. W najbliższym czasie dostarczone zostaną także serwery.

Przedmiotem projektu GSIP jest wdrożenie miejskiego systemu informacji przestrzennej. Zadanie to realizuje konsorcjum firm Geopolis z Włocławka oraz Tukaj Mapping Central Europe z Krakowa. Wartość projektu to ponad 4,6 mln zł, unijne dofinansowanie wyniesie ok. 3,4 mln zł, czyli 75% zaplanowanych wydatków.

W ramach przedsięwzięcia planowany jest zakup, instalacja i konfiguracja sprzętu komputerowego, oprogramowania systemowego i bazodanowego, wdrożenie modułów GSIP wraz z pozyskaniem danych oraz przeprowadzenie niezbędnych szkoleń dla pracowników. Istniejące bazy danych zostaną zintegrowane w jeden spójny system. W ramach umowy Urząd Miejski i podległe mu jednostki otrzymają sprzęt komputerowy o wartości 800 tys. zł, zostaną także wdrożone 42 kluczowe dla funkcjonowania miasta rejestry i ewidencje. Dzięki nowoczesnym lotniczym kamerom cyfrowym firmy utworzą ponadto numeryczny model terenu i ortofotomapę miasta. Efektem prac będzie portal internetowy, dzięki któremu mieszkańcy będą mieli dostęp do informacji publicznej związanej z przestrzenią miejską, a pracownicy ratusza do danych, które są niezbędne w ich codziennej pracy.

Harmonogram realizacji zadania obejmuje 5 etapów. W III kwartale 2011 r. zostanie dostarczony sprzęt komputerowy, natomiast w IV nastąpi wdrożenie systemu obsługi inwestorów. W 2012 r. zaplanowano wdrożenie systemu gospodarki komunalnej, a następnie systemu ochrony środowiska i gospodarki nieruchomościami. W III kwartale 2012 r. przewidziano wdrożenie systemu zarządzania bezpieczeństwem, zabytkami oraz edukacyjnego.

Źródło: Biuro Prezydenta Grudziądza


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS