wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-22| GIS, Firma, Przetargi, Instytucje

Sprzęt dla GSIP już w ratuszu

Pierwsza część sprzętu komputerowego dla Grudziądzkiego Systemu Informacji Przestrzennej została dostarczona do Urzędu Miejskiego.


Sprzęt dla GSIP już w ratuszu

Do ratusza przywieziono 44 komputery, w tym 16 stacji graficznych i 28 roboczych, 12 skanerów A4, skaner A0 i 44 awaryjnych zasilaczy UPS, 12 laserowych i kolorowych drukarek A4 oraz 4 drukarki atramentowe formatu A2. Każdy komputer zaopatrzony jest ponadto w monitor. W najbliższym czasie dostarczone zostaną także serwery.

Przedmiotem projektu GSIP jest wdrożenie miejskiego systemu informacji przestrzennej. Zadanie to realizuje konsorcjum firm Geopolis z Włocławka oraz Tukaj Mapping Central Europe z Krakowa. Wartość projektu to ponad 4,6 mln zł, unijne dofinansowanie wyniesie ok. 3,4 mln zł, czyli 75% zaplanowanych wydatków.

W ramach przedsięwzięcia planowany jest zakup, instalacja i konfiguracja sprzętu komputerowego, oprogramowania systemowego i bazodanowego, wdrożenie modułów GSIP wraz z pozyskaniem danych oraz przeprowadzenie niezbędnych szkoleń dla pracowników. Istniejące bazy danych zostaną zintegrowane w jeden spójny system. W ramach umowy Urząd Miejski i podległe mu jednostki otrzymają sprzęt komputerowy o wartości 800 tys. zł, zostaną także wdrożone 42 kluczowe dla funkcjonowania miasta rejestry i ewidencje. Dzięki nowoczesnym lotniczym kamerom cyfrowym firmy utworzą ponadto numeryczny model terenu i ortofotomapę miasta. Efektem prac będzie portal internetowy, dzięki któremu mieszkańcy będą mieli dostęp do informacji publicznej związanej z przestrzenią miejską, a pracownicy ratusza do danych, które są niezbędne w ich codziennej pracy.

Harmonogram realizacji zadania obejmuje 5 etapów. W III kwartale 2011 r. zostanie dostarczony sprzęt komputerowy, natomiast w IV nastąpi wdrożenie systemu obsługi inwestorów. W 2012 r. zaplanowano wdrożenie systemu gospodarki komunalnej, a następnie systemu ochrony środowiska i gospodarki nieruchomościami. W III kwartale 2012 r. przewidziano wdrożenie systemu zarządzania bezpieczeństwem, zabytkami oraz edukacyjnego.

Źródło: Biuro Prezydenta Grudziądza


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS