wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-14| Geodezja, Instytucje

O wyzwaniach dla GIG w biuletynie

Geodezyjna Izba Gospodarcza rozpoczęła wydawanie Biuletynu Informacyjnego. Podwójny numer (1 i 2) jest dostępny na stronie internetowej GIG.


O wyzwaniach dla GIG w biuletynie

Biuletyn skierowany jest do członków Izby i wszystkich przedsiębiorców z branży, a także do administracji geodezyjnej. Zawiera sprawozdanie z działalności GIG za okres od 28 czerwca 2010 do 13 kwietnia br. Można w nim przeczytać, co udało się osiągnąć, ale również o sprawach, które jeszcze wymagają wielu starań i czasu. Do rozwiązania pozostają kwestie związane z: opracowaniem standardów zawodowych, odblokowaniem dla geodetów rynku prac drogowych, opracowaniem i upowszechnieniem pozacenowych kryteriów oceny ofert w przetargach. W kwestii bezpodstawnego naliczania opłat przez ODGiK-i, jak przypomina GIG, udało się uzyskać prawomocne postanowienia o zwrocie przez Skarb Państwa znacznych kwot. Wysłano także list w tej sprawie do wszystkich starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. GIG podsumowuje również realizację wyznaczonego na ten czas planu pracy.

W biuletynie opublikowano ponadto: statut GIG, informacje o jej strukturze i przedstawicielach regionalnych, wnioski z XIX Walnego Zgromadzenia, informacje o zebraniu Rady Federacji Przedsiębiorców Geodezyjnych i Rady GIG, połączeniu Zachodniopomorskiej GIG z GIG, współpracy z administracją samorządową i rządową oraz zestawienie zorganizowanych konferencji i szkoleń.

Można również zapoznać się z planem pracy na rok 2011 i 2012 oraz przeczytać list wystosowany przez prezesa Bogdana Grzechnika do starosty piaseczyńskiego.

BS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
biuletyn GIG Ruch w dobrym kierunku
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS