wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-13| Instytucje

Geoportal Włocławka uruchomiony

Urząd Miasta Włocławka dołączył do grona jednostek samorządu terytorialnego, które wykorzystują rozwiązania firmy Geopolis do budowy portali intranetowych i internetowych dystrybucji danych przestrzennych. Wdrożenie zostało zrealizowane z wykorzystaniem darmowej platformy Oracle i oprogramowania GIS typu OpenSource. Dzięki temu jego koszt zamknął się w kwocie 28 tys. złotych netto.


Geoportal Włocławka uruchomiony
Od 12 lipca serwis jest dostępny publicznie pod adresem http://mapa.wloclawek.eu. Obecnie na Geoportalu prezentowne są mapy tematyczne ewidencji gruntów i budynków. Szczególny nacisk położono na integrację Geoportalu z usługami udostępnionymi przez goeportal.gov.pl i realizowanymi poprzez mechanizm wyboru tła. Podkłady mapowe są w pełni konfigurowalne i mogą stanowić dowolne warstwy, zasilane z różnych baz danych przestrzennych. Usługa została zarejestrowana w serwisie geoportal. gov.pl.

Wdrożony Geoportal może współpracować z oferowanym przez Geopolis systemem ERGO Ośrodek, który umożliwia kompleksowe zarządzanie państwowym zasobem geodezyjnym i kartograficznym. System ten funkcjonuje w wielu lokalizacjach i stanowi też jeden z elementów systemu ERGO wdrażanego w ramach projektów „Budowa Zintegrowanego Grudziądzkiego Systemu Informacji Przestrzennej” i „Budowa oprogramowań aplikacyjnych wraz z zasileniem Systemu Informacji o Terenie Powiatu Bielskiego”.

Źródło: Geopolis Sp. z o.o.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
geoportal Gratuluję i nie muszą o być geomedia za ciężkie pieniądze. To jest sygnał dla geodetów województwa, którzy ładuja się w drogie oprogramowania bez sensu.
odpowiedz zgłoś
do student Pogódź się, że jest konkurencja. To chyba dobrze, że są "firemki", które ważą się konkurować z "wielkimi". Jest ruch na rynku i nie ma monopolu, jak na razie. Oby nie przyszedł dzień, kiedy będzie tylko jedno słuszne rozwiązanie, jednej firmy. Nie chciałbym dożyć dnia, kiedy monopol komunistyczny zastąpi monopol korporacyjny.
odpowiedz zgłoś
Do były student Faktycznie, Geoserver i geonetwork to stricte rozwiązania "komercyjne" ... mówię o Sygnity (zerknij na SIP W-wy), a nie o firmie Winuel, która została wchłonięta przez Sygnity i faktycznie robi swoje SIPy na ESRI. Comarch to idealne porównanie do tego, jak bardzo darmowy jest OS - nieważne jak duża jest firma, całe koszta idą na wynagrodzenia dla programistów i analityków ( zgadzam się z ~:)). 28 tys. wynika z faktu, że Geopolis jest mniejszą firemką niż Comarch i zapewne szła po kosztach ze względu na pozyskanie referencji... co ewidentnie osiągnęli i kwoty w przetargach w Grudziądzu i Bielsku są zgoła inne (info na Geoforum).
odpowiedz zgłoś
uczelnie miedzywydzialowosc jak widać nie służy a jedynie pomaga usłyszeć, że gdzieś dzwonią - pozdrowienia
odpowiedz zgłoś
student Sygnity bazuje na OS? i rozumiem, że jeszcze pewnie na licencji GNU GPL? Od kiedy oprogramowania ESRI jest OS? Comarch to też firma idealna do porównania SIWZu dla wdrożenia za 28 tysi. Taaa, jeszcze mi napisz że te konsorcja stawiają swoje systemy na darmowym Oraclu.
 1 
odpowiedz zgłoś
Geoportal to nie tylko fajna mapka z działkami i ortofoto... Nie czytałem SIWZ'u dla tego portalu i nie wiem czy oprócz tego co widać (czyli zwykłe przeglądanie kilku warstw tematycznych) jest jeszcze całe mnóstwo zaawansowanych funkcji dla zalogowanych i zarejestrowanych użytkowników. Wgląd do danych osobowych, wyszukiwanie po podmiotach możliwości generowania różnego rodzaju raportów własnościowych, zarządzanie uprawnieniami dla różnych grup użytkowników itd. Prace nad takimi funkcjonalnościami generują koszty projektu.
odpowiedz zgłoś
Do były student Proponuje podobne zadanie dla Ciebie. Zerknij szczególnie na wdrożenia takich firm, jak: Sygnity, Comarch, WASKO, ostatnio Geopolis w zakresie SIP, pod kątem kosztów za ich realizację na przestrzeni ostatnich lat. Firmy te w swoich wdrożeniach bazują głównie na technologii OS. Na tych przykładach widać ewidentnie "darmowość" tej technologii i faktyczne koszty za wdrożenie systemów bazujących na "darmowych" OS-ach. Proponuję najpierw zdobyć trochę wiedzy o temacie, a nie bazować tylko i wyłącznie na chwytliwych hasłach
odpowiedz zgłoś
28 tys to chyba jednak tanio?
odpowiedz zgłoś
Tani WebGIS Rozwiązania open sourcowe wcale nie są takie tańsze. Po prostu koszty przerzucane są z licencji stabilnie działających aplikacji na godziny prac programistów i analityków, którzy muszą dopisywać funkcjonalności do produktów open source. Może nie jest to jeden do jeden, ale OS wcale nie jest taki tani.
odpowiedz zgłoś
student skoro taki multi-kulti to zapoznaj się z hasłem 'opensource' i cenami za tego typu wdrożenia. zadanie na wakacje - dlaczego wdrożenie opensource jest tańsze niż komercyjna licencja? (podpowiedź już w pytaniu) :)
odpowiedz zgłoś
do studenta Wyciąganie wniosków bez solidnej wiedzy na dany temat nie wróży nic dobrego. Powodzenia na egzaminach.
odpowiedz zgłoś
Do w branży Studiuję na międzywydziałowych = więcej kierunków, bogatsza wiedza i lepsze oczytanie, nawet w SIWZach :)
odpowiedz zgłoś
do studenta widać, że studiujesz a nie czytasz siwz'ow w przetargach :)
odpowiedz zgłoś
Do mi Mocną stroną portalu jest szybkość wczytywania warstw oraz prosta i intuicyjna obsługa. Druga kwestia - moim zdaniem cena niska z 2 powodów. Po pierwsze funkcjonalność portalu jest na poziomie elementarnym i zapewne zamówienie obejmowało jedynie wdrożenie aplikacji webowej, po drugie firma stosunkowo od niedawna zajmuje się wdrażaniem SIP-ów, dlatego na początku trzeba mocno zjechać z ceny, żeby wejść na rynek, zdobyć klientów i referencje (standardowe działanie). Proponuję zapoznać się z kwotami, jakie dała firma Geopolis w konsorcjum za realizację przetargów w Grudziądzu i Bielsku - tam są kwoty iście amerykańskie !!!
odpowiedz zgłoś
koszty dobry przykład na to, że nowoczesny geoportal nie musi mieć ceny amerykańskich rozwiązań - brawo
odpowiedz zgłoś
15 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS