wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-07| GIS, Firma, Software

ESRI przeszkoli z geostatystyki

Oferta szkoleniowa firmy Esri Polska została poszerzona o nowy kurs „Wprowadzenie do Geostatystyki w ArcGIS”.


ESRI przeszkoli z geostatystyki
Program szkolenia powstawał przy współudziale Witolda Frączka, wieloletniego pracownika Esri Inc. oraz wykładowcy zajęć z geostatystyki na wydziale GIS Uniwersytetu w Redlands (Kalofornia, USA). W trakcie dwudniowych zajęć (29-30 września) uczestnicy będą zdobywać wiedzę teoretyczną, a następnie wykorzystywać ją w praktyce przy tworzeniu powierzchni reprezentujących zmienność ciągłych zjawisk przestrzennych. W materiałach szkoleniowych znajdą się również nowości wprowadzone w rozszerzeniu Geostatistical Analyst w wersji 10.

Źródło: ESRI Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
oczywiście w 2009 roku - przepraszam i pozdrawiam sąsiada z ławki :)
odpowiedz zgłoś
Piszę że szkolenie na 10 a fotka z 9 Mogły się postarać Panie z marketingu i dać aktualne zdjęcie do tego materiału. Ale kto miałby to przygotować? Przecież te wszystkie zrzuty są ze Stanów.
odpowiedz zgłoś
do zyty W 2010 roku nie odbywały się szkolenia z Geostatystyki w ESRI:) Zyto, zgadza się to był październik, ale 2009 roku:). Pozdrawiam serdecznie
odpowiedz zgłoś
Osobiście mam duży szacunek do Frączyka i nie ujmuję mu ani grama wiedzy! Bardzo sympatyczny człowiek i z pewnością szkoda, że nie będzie nadal prowadzić tych kursów. Nie zmienia to faktu, że tak jak napisał Tugiyo kurs jedynie nakreślił geostatystykę. Co do daty szkolenia w ESRI - pomyliłam się - odbyło się ono w październiku 2010 pod nazwą "Wprowadzenie do geostatystyki". Prowadził je Frączyk w siedzibie ESRI w Warszawie - przepraszam za pomyłkę. Było w ofercie ESRI Polska na ich stronie.
odpowiedz zgłoś
~do zyty i pseudonima W zeszlym roku (2010) był kurs z geostatystyki w ESRI? Ciekawa jestem kiedy, bo nie zauważyłam takiej oferty na stronie internetowej ESRI....Szkoda, bo wiem, że trudno o jakiekolwiek szkolenia z tej dziedziny w Polsce!!! A co do nagrywania wykładów, to sama bym to chętnie zrobiła, za pozwoleniem prowadzącego:) A co do wypowiedzi ~pseudonima, to nie komentuję tego i pozostawiam sprawę Administratorowi Geoforum!!!. Ja osobiście mam jak najlepsze wrażenia z kursów ESRI zwłaszcza tych w promocji dla doktorantów!!! Pozdrawiam Serdecznie
odpowiedz zgłoś
umiejętności prowadzącego a kurs Nie zapominajmy, że taki kurs to wykonanie zadań z góry określonych skryptem. Kurs, w którym bierze udział około 20 osób nie ma na celu podejścia indywidualnego do każdego kursanta, także nie piszcie, że ten Pan Frączyk nie wytłumaczył czegoś bądź nie wiedział... Jestem przekonany, że człowiek na takim stanowisku poradzi sobie.Tego rodzaju kurs ma za zadanie jedynie nakreślić zagadnienia geostatystyki, każdy rozsądnie myślący nie oczekuje od 2-dniowego kursy znalezienia odpowiedzi na nurtujące go pytania. Reasumując taki Pan nie jednego z Nas by zagiął swoją wiedzą ale i niejednokrotnie był i na pewno będzie zaginany pytaniami;)
odpowiedz zgłoś
Talenty? Pewnie jak zwykle dadzą jakiegoś studenta, który będzie klepał polskie tłumaczenie jakiejś amrykanskiej ksiazki tudziez cytowal wspomnianego nizej Pana. Ale zawsze sie zje obiad...
odpowiedz zgłoś
to znaczy ja nie odradzam bo nie chce działać na szkodę firmy :) ale jak Frączyk sobie za bardzo nie radził to raczej w ESRI większych talentów od niego nie znajdziemy :)
odpowiedz zgłoś
czyli nici wyszłyby z mojej standartowej(przykładowej) analizy przestrzennej "wpływ utworów czwartorzędowych na rozmieszczenie mrowisk w lesie" bo mam rozumieć że byłby z tym poważny problem na szkoleniu, a już chciałem się zapisać :)
odpowiedz zgłoś
no ciekawe jak sobie dadzą radę. Byłam na szkoleniu Frączka i przy całym odpowiedzi od Pana doktora na dość kluczowe pytania nie było łatwo. Cała geostatystyka zresztą to dziedzina prób i błędów. Pamiętam, że zeszłoroczne kursy Frączka w Warszawie pracownicy ESRI po prostu kopiowali na dyktafon. Po roku więc będzie kopia czy coś nowego??
odpowiedz zgłoś
10 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS