wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-01| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Software

Nowy katalog GeoMax-u

Szwajcarska firma GeoMax wzbogaciła w czerwcu swoją ofertę o nowe niwelatory, zestaw RTK oraz oprogramowanie polowe.


Nowy katalog GeoMax-u

Zenith30 GNSS to zestaw satelitarny składający się z komputera polowego Zenith30 z systemem Windows 7 i procesorem 1,6 GHz oraz anteny ZGP800A GNSS. Odbiornik śledzi na 72 kanałach sygnały GPS, GLONASS i SBAS z częstotliwością do 20 Hz. Spełnia normę pyło- i wodoszczelności IP66. Rejestrator wyposażony jest zaś w aparat fotograficzny, głośnik, mikrofon oraz modemy Wi-Fi, Bluetooth i 3,5G, a nawet w zintegrowany prosty odbiornik GPS. Cały zestaw waży 2,4 kg.

Z myślą o tym odbiorniku zaprojektowano nowe oprogramowanie polowe Xsite. Zdaniem producenta jego najważniejszą zaletą jest możliwość korzystania z narzędzi CAD w terenie. Oprogramowanie oferuje ponadto: prosty interfejs użytkownika, narzędzia GIS, rozbudowane opcje importu i eksportu danych (DXF, rastry ASCII itp.) oraz możliwość edycji za pomocą ekranu dotykowego.

Kolejna nowość to dwa modele niwelatorów automatycznych z rodziny ZAL100 – ZAL128 i ZAL132. Pierwszy wyposażony jest w lunetę z 28-krotnym powiększeniem, a drugi – z 32-krotnym. Starsze niwelatory z tej serii oferowały natomiast powiększenie 20x i 24x. Oba nowe instrumenty umożliwiają prowadzenie pomiarów z dokładnością 2,0 mm (1 km podwójnej niwelacji), wyposażone są w kompensator o zakresie 15’, a także spełniają normę pyło- i wodoszczelności IP54.

Źródło: GeoMax, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS